Середа, грудня 06, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Магістр-2020. Випускник – наша гордість!

«Викладачем у рідному вузі…»  – Олександра КЛИНОВА,  біолог.

ВІД РЕДАКЦІЇ: Олександра КЛИНОВА – випускниця кафедри мікології і фітоімунології біологічного. Займається проблемами охорони довкілля. Олександра – депутат Молодіжної ради при Харківському міському голові і голова громадської організації «Харків Еко Сіті», яка здійснює проекти у галузі охорони навколишнього середовища.


 

Олександра: «Для бакалаврської кваліфікаційної роботи я обрала тему «Кортиціоїдні гриби національного природного парку «Ужанський», а на магістратурі вектор моїх досліджень дещо змінився: «Особливості поширення афілофороїдних грибів в залежності від форм мікрорельєфу, типу та розміру субстрату». Матеріал для магістерської дипломної роботи я збирала на біостанції біологічного факультету в Гайдарах. Там були закладені дослідні ділянки, у межах яких треба було зібрати максимум деревних грибів. Я тривалий час визначала види грибів під мікроскопом, зразок за зразком. Дуже копітка робота… Але обладнання на нашій кафедрі якісне, бо на старому мікроскопі ця робота була б нестерпною. Далі масив зібраних даних підлягав математичній обробці в комп’ютерних програмах, щоб виявити закономірності зростання різних видів грибів. У даний час я ще знаходжусь у пошуку теми для подальших досліджень в аспірантурі. І вона точно буде прикладною, бо за п’ять років навчання втомлюєшся від запитань друзів на кшталт «Ну і де твоя біологія застосовується?». Повірте, шановні, повсюди!

…Біологією я цікавилася з дитинства. Навчалась у школі у Луганську, а два останніх роки – у фізико-математичному ліцеї. Окрім біології обожнюю математику і фізику. Компетентність у цих предметах – велика перевага у сучасній біології.

Університетське навчання? Яким воно було? Навчалася я із задоволенням. Значних труднощів під час навчання не мала. Більшість викладачів подавала матеріал цікаво, навчатися було захоплююче, знання вимагали справедливо. Дуже вдячна Олександру Юрійовичу АКУЛОВУ, завдяки його професіоналізму я обрала кафедру мікології та хотіла б навчитися його стилю викладання і співпрацювати в аспірантурі.

Я була старостою переважну частину навчання. У групі всі приятелювали. Найголовнішим своїм досягненням вважаю осягнення природничо-наукової картини світу. Я навчилася гарно мислити і аналізувати, бачити красу природи в усьому її розмаїтті. Мрію у майбутньому працювати викладачем у рідному УНІВЕРСИТЕТІ. Дуже люблю свою спеціальність і хочу ділитися знаннями із молоддю».

Надія ВОЛНА.