Середа, грудня 06, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Магістр-2020. Випускник – наша гордість!

«Навчитися вчитися!», –  Дмитро СЕЛЮТІН, математик

ВІД РЕДАКЦІЇ.  Дмитро СЕЛЮТІН – найкращий магістр факультету математики і інформатики за спеціальністю «математика». Досліджував проблеми  криптографії та теорії чисел. А в планах – вступ до аспірантури. Дмитро – активіст СНТ. Нинішнього року на щорічній науковій конференції для студентів та молодих учених «Сучасні проблеми математики та її застосування в природничих науках та інформаційних технологіях» він презентував доповідь: «On some filters which cannot be generated by a single statistical measure». А ще отримав стипендію фонду імені Н. І. Ахієзера за роботу «Carmichael numbers for GL(m)».


–  Дмитре, розкажи, будь ласка, детальніше про свої наукові студії.

– На нашому факультеті навчатися непросто. Я закінчив Cолоницівський ліцей №1.  На молодших курсах мені здавалося, що я нічого не розумію, було складно. Допомагали  батьки і викладачі. Захоплювався абстрактними предметами на кшталт теорії міри і інтегралу, функціональним аналізом, топологічними векторними просторами, я вважаю, через те, що одним із їх об’єктів дослідження є нескінченновимірні простори. Ми з вами живемо в чотирьохмірному просторі-часі, а там нескінченно багато вимірів. Це вражаюче, і найцікавіше те, що задачі, пов’язані з такими просторами, знаходять застосування у буденному житті.

За роки навчання цікавився теорією чисел і криптографією: матричні аналоги так званих «чисел Кармайкла». На магістратурі  почав проводити дослідження топологічних векторних просторів, так звана теорія фільтрів. Науковим керівником моїх бакалаврської та магістерської дипломних робіт був доцент кафедри фундаментальної математики Євген Олександрович КАРОЛІНСЬКИЙ. Також в магістратурі я паралельно почав проводити дослідження під керівництвом професора кафедри фундаментальної математики Володимира Михайловича КАДЕЦЯ, який став моїм керівником у підготовці до вступу до аспірантури. Прекрасні викладачі-професіонали та компетентні наукові керівники. Я неймовірно їм вдячний за наставництво!

–  Що ти вважаєш своїм найважливішим досягненням по завершенню навчання?

– Отримав глибокі фундаментальні знання із багатьох галузей сучасної математики, НАВЧИВСЯ ВЧИТИСЯ. Саме ці навички я вважаю своїми головними досягненнями.

–  Що побажаєш  першокурсникам?

– Успіхів, терпіння, працелюбства, оптимізму, віри у свої сили. Також дуже важливо не боятися незрозумілих тем, обов’язково відвідувати усі консультації, особливо на молодших курсах. ЩАСЛИВОГО СТУДЕНТСТВА у найкращому університеті держави!

В. НАДІЯ.