З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
ВІД РЕДАКЦІЇ. На останньому засіданні Вченої ради у поточному навчальному році, яке відбулося 23 червня в Актовій залі Головного корпусу, підбили підсумки зробленого, підсумували відпрацьоване та будували плани подальшої роботи. І НЕ порушували протокольних правил карантину, працювали у масках та рукавичках, дотримували соціальну дистанцію! Традиційно ректор університету, академік В. С. БАКІРОВ у вступному слові відкрив засідання, а далі за порядком денним доповів присутнім про хід виконання Стратегії розвитку Каразінського університету на 2019–2025 роки та про підсумки роботи Вченої ради-2020.
Розроблено веб-сайт Центру колективного користування коштовним та унікальним обладнанням: http://karazinlab.com. Наразі вирішується питання щодо подовження термінів дії домену та оновлення сайту.
Наявність сучасного обладнання дозволила університету у 2020 році отримати понад 18 мільйонів гривень, а саме фінансування отримали 10 фундаментальних, 5 прикладних робіт та 1 наукова робота молодих учених. Домовлені угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин більш ніж з 10 партнерами.
Результати моніторингу висвітлені на засіданні Вченої Ради. На травневому засіданні Вченої ради було затверджено «Положення про проведення студентського моніторингу якості освіти»/
За напрямом «Університет у глобальному науково-освітньому просторі» виконано та виконуються ряд заходів, зокрема: оновлено україномовну та англомовну версії розділу сайту Університету про міжнародну діяльність. Російськомовна версія розділу - у розробці, триває підготовка контенту. Реалізовано запуск бази освітніх міжнародних програм академічної мобільності. Розділ регулярно оновлюється пропозиціями актуальних конкурсів та академічних програм. Актуалізовано інформацію на веб-сайті для іноземних абітурієнтів («International Applicants Karazin University») щодо всіх програм підготовки за всіма рівнями освіти на підставі матеріалів.
За напрямом «Університетська інфраструктура» виконується значний обсяг ремонтних та інших робіт продовжуються ремонтні роботи на Спортивному Комплексі «Каразінський» (уже відремонтовано зал боксу, душові тощо). Багато в чому виконані, але продовжуються роботи з покращення стану біобази «Гайдари», бази радіофізичної обсерваторії, Фігуровки. Проведено капітальний ремонт системи теплопостачання оранжерейного комплексу Ботанічного саду, відбуваються ремонти у студентських гуртожитках. Відкрито Музей Астрономії, багато робіт виконано у музейному комплексі університету, який потребує значної уваги. Розпочато роботи з ремонту приміщень ЦНБ у Північному корпусі.
Це все лише частина виконаних заходів в рамках проектів з реалізації Стратегії розвитку університету. Багато заходів не були вчасно виконані через запровадження карантину та брак коштів. Саме тому ми пропонуємо скоригувати їх через Раду стратегічного планування і розвитку».
Ректор подякував кожному університетському працівнику та студенту, хто самовіддано працює під час карантину в університеті, адже саме людський капітал, людські компетенції формують успіх Каразінського університету.
Після обговорення стратегічного бачення університетського майбутнього та зміцнення позицій в рамках світового наукового простору, удосконалення участі університету в рейтингу QS World University Rankings проректор, доцент А. В. ПАНТЕЛЕЙМОНОВ перейшов до заслужених перемог та нагород! Почесними відзнаками, грамотами та медалями було нагороджено університетських представників. Аудиторію студентів-випускників цього року представляла вісімка найкращих! Медалі та почесні дипломи з рук ректора отримали такі магістри-відмінники: Денис Бондарь (фізтех), Іван Вєрушкін факультет комп»ютерної техніки), Саїд Аль Тавіль Джабер Аббас та Анастасія Стрижак (медики), Іван Камишан (мехмат), Ніна Квітка (фізик), студентка Каразінської школи бізнесу Наталія Мерінова, студентка хімічного факультету Маргарита Блажинська.
Наприкінці засідання Вчена рада університету затвердила звернення до колективу університету.