Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Першокурсник-2020

Знайомство – через науку

ВІД РЕДАКЦІЇ: Георгій МАЗУРЕНКО – першокурсник Каразінського навчально-наукового інституту екології. Він є одним із найкращих на курсі, адже може похизуватися не тільки високими балами в рейтингу, а й досягненнями в науковій діяльності.

Георгій МАЗУРЕНКО:

– Я обрав Каразінський університет, тому що він, по перше, є одним із небагатьох в місті, де можна здобути екологічну освіту, і, по друге, одним із кращих вузів країни. З університетом я познайомився ще до вступу, адже керівниками моєї науково-дослідної роботи в рамках конкурсу МАН були викладачі Каразінського – Алла Генріхівна Гарбуз і Анатолій Анатолійович Лісняк.  У конкурсі я брав участь три роки поспіль. Перша моя робота була пов’язана з вивченням складу м’яса птиці в залежності від типу корму. Я відгодовував двох бройлерів різними кормами, а потім в лабораторії екологічного факультету ми дослідили концентрацію в м’ясі важких металів. На другий рік я  досліджував концентрацію важких металів в м’ясі птиці в залежності від способу приготування. Я так само відгодовував двох бройлерів, але готували їх різними способами. Ми з’ясували, що з обраних нами шляхів приготування, безпечнішим є варіння. Третя моя робота була пов’язана з дослідженням електромагнітного забруднення в центральній частині Харкова. За допомогою спеціальних приладів ми дослідили рівень електромагнітного забруднення в центрі міста і на основі отриманих даних зробили карту забруднення. Результати останніх двох досліджень на другому етапі конкурсу принесли мені перемогу (3 і 2 місця).

Екологічне становище в світі погіршується. Коли я закінчу навчання, маю надію, що попит на людей, які будуть спроможні його покращити, зросте. Сподіваюся, що навчання в Каразінському буде по-справжньому цікавим, і, що важливіше, я зможу стати конкурентоспроможним спеціалістом в галузі екології.

Карина ТАРАСЕВИЧ.