Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Кабінет першокурсника-2020

Про що мріють фізики-енергетики

ВІД РЕДАКЦІЇ. Видатний давньогрецький учений, математик, механік, інженер і фізик АРХІМЕД якось сказав «Дайте мені точку опори, і я зрушу Землю!». Для першокурсників фізико-енергетичного факультету після школи, їх точкою опори став Каразінський університет. Вони в очікуванні кращого майбутнього, сповнені сил, мрій, зупинили свій вибір на Харківському університеті сьогодні, щоб завтра зрушити Землю, дати людству нові види енергії, вберегти планету від екологічної кризи. Читайте про що міркують та  мріють першокурсники  фізенерго у нашій підбірці.


Єгор РИБАЛЬЧЕНКО, кафедра інформаційних технологій в фізико-енергетичних системах, закінчив  Харківську загальноосвітню школу I-III ступенів №5:

- Я вирішив обрати спеціальність «Прикладна фізика та енергетика», бо вважаю, що сучасні мегаполіси не можуть існувати без постійного потоку енергії. На мій погляд, за цією спеціальністю – майбутнє. Вважаю, що найважливішим «видом палива» буде ефективність енергоспоживання: обсяги енергії, зекономленої за рахунок підвищення ефективності її використання, будуть більшими за обсяги енергії, яку дасть будь-яке джерело. Мрію, що закінчивши успішно Каразінський університет, я буду компетентний вирішувати спектр подібних важливих питань в енергетиці та енергозбереженні.


Катерина САВІНА, кафедра інформаційних технологій в фізико-енергетичних системах, закінчила Харківську спеціалізовану школу I-III ступенів №132:

- До 11 класу я не знала, куди я хочу вступати та на яку спеціальність. В думках мріяла про Каразінський, бо цей університет закінчували моя бабуся та мама. У школі мені добре давалися такі предмети, як математика та фізика, тому і обрала спеціальність «Прикладна фізика та енергетика». Фізики-енергетики займаються проектуванням, монтажем та експлуатацією установок енергетики та промисловості, вони потрібні у виробничій і в медичній сфері. Це не тільки фахівці-дослідники або розробники, а й керівники інженерних проектів, організацій. Кожне технологічне нововведення, яке з'являється у світі, безпосередньо пов'язане з роботою фізиків. Тому в майбутньому шансів на реалізацію у мене, вірю, буде достатньо.  Завжди мріяла брати участь у технологічних розробках,  працювати в аерокосмічній сфері...

Ігор ОЛЕЙНИК, кафедра інформаційних технологій в фізико-енергетичних системах, закінчив Новоахтирську загальноосвітню школу І-ІІІ ступеня:

- Я обрав фізико-енергетичний факультет, адже мрію  стати фахівцем в сфері енергетики, розробки та вдосконалення керуючих систем в енергетичному моделюванні процесів енергоперетворення і роботи енергетичних систем. Мрію допомогти Людству вирішити проблеми екології під час видобутку електроенергії.

Наші спецкори Аделаїда  ТОМАШ,

Юля БРЕГ.