Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Honoris causa

 

Олександр Владиленович ЯРОСЛАВСЬКИЙ

Почесний доктор Каразінського університету.  Справжній патріот рідного міста і  України. Один із найбагатших українців став цього літа і  Почесним громадянином Харкова. Бо стільки, як робить Олександр Владиленович  для батьківщини, для рідної землі, важко відшукати подібний приклад. Згадаймо літо 2012, коли у Харкові відбувався чемпіонат світу з футболу. Аеропорт «Харків», готель «Харків» на майдані Свободи, майданчики для ігор і тренувань гостей з усього світу. Мені про гостинність Харкова і майданчиків для ігор розповідали спортсмени аж з далеких  Нідерландів…

Особливо метценацтво  українського бізнесмена  щедро проявилося у нелегкі для всього світу місяці карантину з коронавірусу.  На сесії 24 червня поточного року у мерії Харкова відзначили, що Ярославський надав значну допомогу місту в боротьбі з коронавірусом - придбав 50 апаратів штучної вентиляції легенів, 400 000 тестів та ін. На базі технопарку Екополіс ХТЗ, що реалізується групою DCH, співвласником якої є Ярославський, триває робота по  відкриттю лабораторно-діагностичного центру, де будуть створювати передові препарати і вакцини, зокрема від коронавірусу. Компанія Ярославського СК "ІНГО" та "Екополіс ХТЗ" створюють для харків’ян сучасний медичний центр.

Бізнес-парк нового покоління "Екополіс ХТЗ" групи DCH стане частиною стратегії розвитку Харкова на найближче десятиліття. Представник страхової компанії "ІНГО" Ю. І  Пономаренко, анонсував інвестиції О.В. Ярославського на створення  сучасного медичного центру бізнес-парку на суму близько $ 5 млн.  До 2023 р. Харків отримає на території "Екополіс ХТЗ"  сучасну  клініку із широким набором базових медичних послуг, де буде встановлено найновіше діагностичне обладнання та  відкрито стаціонар. У рейтингу  Forbes Україна О.В. Ярославський посідає 10-е місце.

Олександр Владиленович  частий гість в нашому університеті. Його щедра рука і турбота  нагадують повсюдно в університеті: пам’ятники біля Північного корпусу, біля головного створено за його вагомої підтримки. І він весь у словах, сказаних на одній із останніх зустрічей зі студентами Каразінського: «Допомагав Університету і надалі буду допомагати».  Дякуємо, шановний почесний докторе Харківського університету! Його слова потонули у гучних оплесках актового залу.

ЩОБ  МИ ЗНАЛИ. Бізнес-парк високих технологій "Екополіс ХТЗ" - довготривалий інвестиційний проект групи DCH О.В. Ярославського. Бізнес-парк "Экополіс ХТЗ" розміститься на незадіяних виробничих площах відомого у світі ще з радянських часів Харківського тракторного заводу (ХТЗ), який стане якірним резидентом індустріального кластеру. Редевелопмент території площею близько 150 га передбачає спорудження понад 500 тис. кв. м офісних, складських, виробничих та інших приміщень. Плановий обсяг інвестицій в  "Екополсс ХТЗ" складає близько $1 млрд до 2033 г. Реалізація даного проекту дозволить створити понад  10 тис. сучасних робочих місць. У складі бізнес-парку працюватимуть: індустріальний парк, технопарк (IT- и R&D-кластери), логістичний комплекс із розподільним центром e-commerce, агротехнологічний та торговий кластери, медичний та освітній центри. "Екополіс ХТЗ" - один із ключових проектів в стратегії розвитку  Харкова на 2020-2030 рр.

О. ДЕУС.