П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет»

Фізико-технічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна 2019 року перетворено на навчально-науковий інститут, який зберіг традиційну назву. У нас є всі підстави вважати цю назву світовим брендом. В інституті ще його засновниками створено систему підготовки, яка дає можливість кожному вступнику за умови щоденного наполегливого навчання здобути сучасну елітарну освіту в галузі прикладної фізики світового рівня. Високий рівень освіти в інституті підтверджується тим, що

• у нас викладають найкваліфікованіші викладачі: близько ста п’ятдесяти студентам у нас викладають шість членів НАН України та тридцять один доктор наук - професор!

• у нас навчаються найталановитіші студенти: з одинадцяти міжнародних студентських турнірів фізиків, які відбулися дотепер, п’ять разів Україну представляла команда студентів фізтеху. 2011 року в м. Долгопрудний Московської області (МФТІ) наші студенти вибороли золото; 2014 в Лозанні (École polytechnique fédérale de Lausanne) – срібло; 2015 року у Варшаві (Варшавський університет) і 2017 року в Гетеборзі (Chalmers Tekniska Högskola) наші студенти були найкращими! 2019 року в Лозанні команда Каразінського університету виборола бронзові медалі. 2020 року на он-лайн турнірі команда Каразінського університету посіла другий рядочок.

• ми пишаємося своїми випускниками: 31 випускника фізтеху обрано до Національної академії наук; 9 випускників очолюють академічні науково-дослідні інститути; двоє були міністрами науки України: В.Ю.Сторижко (1995-1996 рр.) і В.П.Семиноженко (1996-1998 рр.); К.М. Остріков є науковим керівником Австралійського національного центру нанотехнологій; Johannes Kruscha з 1998 по 2000 р.р. був ректором Бранденбурзького технологічного університету Котбус - Зенфтенберг (BTU CS); А.В. Афанасьєв викладає в Університеті Джорджа Вашингтона в м. Вашингтон і є науковим консультантом Джефферсонівської національної лабораторії США; В.Д. Селемір працює заступником наукового керівника Російського Федерального Ядерного Центру; В.В. Мороховський очолює відділ у Європейській атомно-енергетичній компанії AREVA; Халіл Шакарчі був директором департаменту Міністерства науки і техніки Іраку (2003-2004 рр.); академіка НАНУ, професора кафедри матеріалів реакторобудування і фізичних технологій Слюсаренка Юрія Вікторовича затверджено до складу Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій...

Попит на наших випускників з боку керівництва провідних наукових центрів України та світу, а також з боку наукоємних виробництв, включаючи IT-сферу, завжди перевищував і сьогодні перевищує наявні в нас пропозиції.

Дізнайтеся більше про фізтех на http://physics-technology.karazin.ua/

https://www.univer.kharkov.ua/ua/student/beststudents/phystech_best

Поставте запитання на  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Тел.: +38(057)3352833

Факс: +38(057)3353559

Проф. І. ГІРКА, директор ННІ «ФТФ», доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України