Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Медичний факультет

 

Медичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна є найстарішим медичним закладом вищої освіти в Україні та Східної Європи. Він увійшов до складу Харківського університету в момент його заснування у 1804 році і з того часу підготував тисячі лікарів, науковців та освітян, багато з яких стали всесвітньо відомими. Вихованцями медичного факультету були такі відомі професори, як Ф. І. Іноземцев та О. М. Філомафітський; ректори Харківського університету, хірурги М. І. Єллінський та І. П. Щелков; харківський міський голова Є. С. Гордієнко; засновник Харківського інституту судової експертизи М. С. Бокаріус; професор М. І. Сітенко, на честь якого названо  Інститут патології хребта та суглобів; засновник Інституту медичної радіології С. П. Григор'єв; талановиті лікарі-терапевти П. І. Шатилов та В. П. Бобін; засновник дитячої медичної допомоги в Харкові професор В. А. Франковський; відомі в Україні та за її межами брати Данилевські – Олександр, Василь та Костянтин; видатні урологи А. Г. Підріз, І. І. Маклецов, І. В. Кудінцев та Я. Б. Войташевський; талановитий хірург М. П. Трінклер; офтальмолог Л. Л. Гіршман; анатом академік В. П. Воробйов та багатьох інших, чиї імена лунають у підручниках та навіть у назвах вулиць та медичних установ Харкова. До числа своїх вихованців медичний факультет може сміло додати і Нобелівського лауреата І. І. Мечникова, який проводив свої перші дослідження в медичній лабораторії під керівництвом професора І. П. Щелкова. Серед викладачів медичного факультету було багато зірок світової науки: психіатр П. О. Бутковський (автор першого вітчизняного підручника з психіатрії); патолог Д. Ф. Лямбль (на його честь названо лямблії та лямбліоз); акушер-гінеколог І. П. Лазаревич (автор численних підручників, винахідник багатьох гінекологічних інструментів, серед яких щипці Лазеревича, та методів лікування, серед яких прийом Креде-Лазаревича); гістолог М. К. Кульчицький (на його честь названі рідина Кульчицького, «Метод Кульчицького» та клітини Кульчицького), відомі хірурги, професор В. Ф. Грубе - засновник Харківського медичного товариства, та професор П. М. Шумлянський – перший декан медичного факультету з моменту його заснування.

У теперішній час у складі Каразінського університету медичний факультет входить за даними різних міжнародних та вітчизняних рейтингів до трійки кращих закладів вищої освіти України, щорічно покращуючи свої позиції.

Факультет готує високоякісних лікарів європейського рівню освітньо-кваліфікаційного рівню «Магістр» за спеціальністю 222 Медицина у галузі знань 22 Охорона здоров’я (денна форма навчання).

На факультеті ведуть викладацьку діяльність визнані в Україні та за її межами фахівці, серед яких понад 57 професорів, докторів медичних наук, та понад 234 доцентів, кандидатів медичних наук.

Навчання на факультеті проводиться на 14 кафедрах та у 2 навчальних центрах із залученням фахівців інших факультетів університету під час вивчення фундаментальних дисциплін. Клінічними базами факультету є 27 провідних клінік та  науково-дослідних інститутів Національної Академії медичних наук  України, де студенти факультету отримують клінічні навички. Під час навчання використовуються інноваційні педагогічні техніки та сучасні технології навчання (дистанційні онлайн-курси, мультимедійні навчальні матеріали, видалені інтернет-консультації, онлайн-конференції тощо).

На сьогоднішній день на медичному факультеті отримують вищу медичну освіту понад 5000 студентів з 64 країн світу, а попит на освітні послуги факультету щорічно збільшується як серед вітчизняних абітурієнтів, так і серед іноземних громадян.

Термін навчання – 6 років. Випускники факультету отримують диплом про вищу освіту державного зразка українською та англійською мовами, який визнається всіма країнами світу.

Після отримання диплому випускники медичного факультету на протязі 1-3 роки проходять інтернатуру (післядипломне навчання) за всіма лікарськими спеціальностями (за винятком «Стоматології» та «Медико-профілактичної справи»).

На медичному факультеті планується  відкриття нових спеціальностей Громадське здоров’я 229 та Фізична реабілітація 227.

Проф. І. БЕЛОЗЬОРОВ, декан медичного факультету.