Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Факультет психології

Наш факультет сьогодні – це більше п`ятисот студентів, що навчаються за денною та заочною формою навчання, отримують другу вищу освіту; це наукові школи та напрямки «Психологія пам’яті», «Психологія статево-рольових відмінностей», «Психологія індивідуального досвіду», «Сучасні освітні технології»,  це 10 докторів та 33 кандидата психологічних та педагогічних наук; це дослідження у сучасних галузях психології та педагогіки: етнопсихологія, психологія девіантної поведінки, клієнт-центрована психотерапія, екологічна психологія, психологія маркетингу та реклами, психологія груп, психологія розвивальної освіти та ін.

До складу факультету входять чотири кафедри: кафедра загальної психології, кафедра прикладної психології, кафедра психологічного консультування і психотерапії, кафедра педагогіки та дві навчально-дослідні лабораторії: лабораторія психодіагностики та лабораторія психології розвитку.

А ще, наш факультет – це активні студенти: студентське наукове товариство, щорічна студентська конференція «Вектори психології», студентський психологічний «Кіноклуб», клуб «PSΨDO», профорієнтаційний гурток «Психолог», який дає можливість старшокласникам краще дізнатися про обрану професію. Факультет проводить наукові конференції, на яких психологи України, вчені близького та далекого зарубіжжя доповідають про результати своїх досліджень із різноманітних галузей психології, які мають теоретичне та практичне значення. На факультеті працює аспірантура та докторантура, спеціалізована  вчена рада із захисту дисертацій. Наші випускники сьогодні – це висококваліфіковані працівники, які займаються дослідницькою роботою, консультативною, викладацькою діяльністю. Вони працюють в різних сферах: освітніх та наукових закладах, установах з підбору кадрів, психологічних консультативних службах, правоохоронних органах, в галузі бізнесу (менеджмент, управління персоналом, маркетинг, реклама), соціальних організаціях, на телефоні довіри.

У 2020 році нам виповнилося 20 років. Психологи вважають, що це вік, коли особистість «відкрита» всьому новому, коли вибудовуються життєві плани, коли вона зосереджується на вирішенні питань «У чому сенс життя?», «Що я є у цьому житті». Приходьте до нас! Будемо разом вирішувати ці питання, будемо «відкривати» свою індивідуальність та допомагати «відкрити» індивідуальність інших.

Проф.  Н. КРЕЙДУН, декан факультету психології