Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Іменна аудиторія

Імені проф. В. Д. ОРЛОВА

У день третьої річниці від дня відходу у Вічність університетської світлої людини, професора Валерія Дмитровича Орлова, на кафедрі органічної хімії Каразінського університету, яку він очолював багато років,  відбулося відкриття іменної аудиторії на честь видатного хіміка-органіка. Лабораторія кафедри відтепер носить ім'я Валерія Дмитровича Орлова! І не просто лабораторія, а славна 5-88, так звана «Орловська». Саме в ній я з 1992 по 1999 рік працював, починав свій шлях в хімії, вчився синтезувати і аналізувати, думати як дослідник, працювати з натхненням. І не одному мені ця кімната дала творче життя, а десяткам хіміків-синтетикам, серед яких сьогодні і доктори, і кандидати наук, синтетики і фахівців в інших сферах. Але всі, хто пройшов школу в лабораторії 5-88 (а не просто відбував там "номер") йдуть по життю з високо піднятою головою! Я вдячний кафедрі органічної хімії, хімфаку, рідному університету, що ім'я видатної людини тепер знатимуть нові покоління студентів і науковців Каразінського! Пишаюсь!


Проф. В.ЧЕБАНОВ,  член-кореспондент НАНУ, вихованець проф. В. Д. Орлова.

НА ДОДАТОК.  Почесний професор університету, видатний хімік-органік, Валерій Дмитрович Орлов - Заслужений діяч науки і техніки, видатний учений. Сюди він прийшов першокурсником у 1958 р., тут виріс до професіонала найвищого рівня. Учень Володимира Федоровича Лаврушина, видатного хіміка-органіка, ректора університету, багаторічний завідувач кафедри органічної хімії (1990–2015 рр), блискучий  декан хімічного факультету (1990–2006 роки), автор понад 500 наукових публікацій, Валерій Дмитрович - засновник школи хімії нітрогеновмісних гетероциклічних сполук, яка і до сьогодні активно та плідно діє.

ДЯКУЄМО ЗА ПАМ'ЯТЬ…

Д. ЛУГОВИЙ: «Такого патріота факультету і університету, яким був Валерій Дмитрович -  годі і шукати… Валерій Дмитрович завжди пишався тим,  що він декан  «ОРЛІВ» …».

С. КОВАЛЕНКО: «Таких людей, як В.Д. Орлов завжди слід пам'ятати…».  Р. ЛЕСИК: «Гідне рішення. Респект».  О. ГРИГОРЕНКО: «Гарна була людина!».  В.ЛІПСОН: «…відкриття оновленої лабораторії і присвячення її нашому любому наставнику В.Д.Орлову! Найкращі спогади про ті часи!». В. КИСЛЯЧЕНКО: «В. Д. Орлов був особливою талановитою людиною!».  І. ІВАНОВ: «Це легендарна Людина. Людина - душа!». В.СЕМИНОЖЕНКО: «Дякую, що шануєте пам’ять!»…