П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наукова продукція

 

Світло від Зірки

Олександра Федоровича ЦЕЛУЙКА,  доцента кафедри матеріалів реакторобудування фізико-технічного факультету, немає з нами, а світло його зірки і любові до Університету іде до нас і зігріває… До дня народження ученого у видавництві Каразінського університету вийшов навчальний посібник «Фокусування пучків заряджених частинок електростатичними та магнітними лінзами». Талановитий фізик-експериментатор, блискучий інженер, турботливий педагог, без якого останні 40 років важко уявити не лише фізтех, а й університет у цілому, Олександр Федорович подарував нам унікальні праці, як частинку своєї душі…


В кінці 2020 року

Почесний доктор Honoris Causa Каразінського університету, випускник кафедри фізики плазми фізико-технічного факультету 1989 р. Костянтин ОСТРІКОВ, став лауреатом премії Гумбольдта (Humboldt Research Award). Ця нагорода (нім. Humboldt-Forschungspreis), яку присуджує Фонд Олександра фон Гумбольдта, надає можливість висококваліфікованим ученим із різних країн за наукові проекти за своїм вибором співпрацювати з ученими Німеччини. Щороку присуджують до 100 премій у різних галузях науки. Нагородження відбувається в одному з університетів Німеччини. Пишаємося! Вітаємо!

О.ДЕУС.