З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
110 тисяч харків’ян прийшли у грудні попрощатися із Харківським міським головою Геннадієм Адольфовичем Кернесом, який помер після тяжкої хвороби у німецькій клініці «Шаріте» 17 грудня. Два улюблених мери були у Харків’ян – Євгеній Петрович Кушнарьов і Геннадій Адольфович Кернес. Обидва були народними мерами. Не у кожного чиновника є таке щастя, визнання та шана людей, щоб попрощатися з ним стояли у черзі... Очевидці і старожили стверджують, що так проводжала харківська спільнота в останню дорогу лише улюбленого ректора УНІВЕРСИТЕТУ Івана Миколайовича Буланкіна… Світла пам’ять…
Геннадій Адольфович працював на благо Харкова, вкладаючи в його розвиток всі свої сили та можливості, мав величезний авторитет серед мешканців міста. Його втретє у жовтні переобрали харківці своїм лідером. Він був видатною людиною, високим професіоналом, яскравою, цілеспрямованою, мудрою особистістю, працездатність і відповідальність якої викликали щиру повагу.
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна висловлює глибокі співчуття рідним, друзям і колегам Геннадія Адольфовича та розділяє гіркоту непоправної втрати.