П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Дистанційне навчання

У ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ

ВІД РЕДАКЦІЇ. Продовжуємо досліджувати тему навчання в умовах карантину, наразі наш кореспондент поцікавився життям іноземних студентів. Розповідає заступник директора Навчально-наукового інституту міжнародного навчання Андрій Сергійович ПОЛІВАНЦЕВ:

-          Зараз усі студенти навчаються дистанційно. Іноземні студенти прийняли онлайн формат з легкістю. Зрозуміло, що не вистачає університетських, традиційних занять, але процес навчання ні у якому разі не погіршився. Усі студенти як отримували міцну базу знань, так і отримують. Для університету перехід на дистанційне навчання вимагав додаткового обладнання: веб-камери, навушники, комп`ютери. Для викладачів навчання у форматі онлайн вимагає більшого навантаження та у деяких моментах комп`ютерної грамотності, але всі ставляться з розумінням та адаптуються до ситуації.


-          Чи багато іноземних студентів поїхало додому?

-          Дійсно, більшість студентів повернулися на батьківщину після впровадження дистанційного навчання. Здебільшого, це громадяни країн, з якими є стабільне авіасполучення та країни найближчого кола: Індія, Туреччина, країни Близького Сходу. На початку карантину студенти, які залишилися у Харкові та проживали в гуртожитках, винайняли квартири, щоб запобігти зараженню. Більшість студентів залишилася у гуртожитку. Сьогодні університет робить усе, щоб тримати усе під контролем та допомогти: облаштовує гуртожитки ізоляторами, безконтактними термометрами, приладами для дезінфекції рук, захисними масками.

-          Як вплинула ситуація з карантином? Поговорімо про проблеми…

-          Найбільшою проблемою є те, що карантин негативно вплинув на вступну кампанію. У цьому році до нас не приїхали іноземні студенти з Африки, бо не працюють дипломатичні установи в їх країнах. Ситуація в Індії також незадовільна, були відтерміновані внутрішні випускні іспити, подібні до ЗНО в Україні. Студентам з Узбекистану важко прилетіти, бо є проблеми з авіасполученням. Тривалий час кордони Йорданії були взагалі закриті. Щорічні весняні виставки, які є важливими для залучення нових студентів, були відмінені. Також є певні проблеми з бібліотекою, але ми змогли її вирішити. Раніше студент міг прийти, узяти книгу, сісти та знайти потрібну інформацію. Зараз це стало набагато складніше, бо всі користуються онлайн бібліотекою у якій, на превеликий жаль, є не вся інформація.

–        Чи є студенти, які перехворіли вірусом?

–        Звичайно, враховуючи всеосяжне поширення хвороби, серед іноземців є ті, які вже перехворіли. Варто розуміти, що більшість студентів навчається на медичному факультеті. Молодь чітко розуміє, що треба робити для того, щоб запобігти поширенню інфекції, не зашкодити оточуючим та допомогти собі. У разі підозри або виявлення вірусу студенти-медики знають алгоритм дій: свідомо обмежують коло спілкування. Якщо тест на коронавірус підтвердився, вони користуються всім, що пропонує університет: ізоляторами, допомогою у побуті, якщо треба, то ми купуємо продукти, допомагаємо ліками. Випадків важкого протікання хвороби або настання важких наслідків серед студентів не спостерігалося.

Ю. БРЕЖНЄВА