П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інвестиції в навчання

Проект «Підприємницький університет»

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. У першому семестрі 2020-2021 навчального року у рамках проекту «Підприємницький університет» до навчальних планів пілотних 64-х університетів України інтегровано академічний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами». У Каразінському університеті зазначений курс впроваджено у навчальний процес в рамках дисципліни «Професійний тренінг». Слово директору ННІ «Каразінський банківський інститут» проф.. Б. В. САМОРОДОВУ.

Борисе Вадимовичу, хто автор проекту?

– Автор проекту - мережа стартап-інкубаторів YEP, яка створює екосистему молодіжного підприємництва в Україні та Східній Європі і  надає можливості молоді для персонального та професійного розвитку. Це можливість без ризиків спробувати себе в підприємництві та запустити власний стартап упродовж трьох місяців. У вересні 2020 р. YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України, Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили ініціативу «Підприємницький університет» та академічний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами».

– Хто бере у ньому участь?

– У проекті взяли учать викладачі кафедри банківського бізнесу та фінансових технологій (завідувач проф. Г. М Азаренкова, доц. К.В. Орєхова) та 22 четвертокурсники спеціальності  «Фінанси, банківська справа та страхування». Усього за перший семестр взяли  участь у пілотному проекті 108 викладачів та 2500 студентів   із 64 університетів  29 міст України. У другому семестрі  до проекту планують доєднатися ще 26 викладачів з 12 нових університетів.

Зупиніться, будь ласка, на результатах.

– За перший семестр за участі викладачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування ННІ «Каразінський банківський інститут» сформовано вісім команд із студентів бакалаврату спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Три команди у грудні 2020 р. взяли учать у фіналі загально університетського конкурсу молодих підприємців «Winter Startup Session», який вже удруге проводиться на економічному факультеті Каразінського університету ( база підприємницького клубу YEP).  Дві наші команди увійшли до півфіналу конкурсу стартапів YEP. Всього до півфіналу було  надіслано 120 проектів, 56 з них вийшли у півфінал та 10 –  стали фіналістами. Рекомендовано курс розглянути як міжфакультетську дисципліну.

Ваша головна порада початківцям-авторам стартапів?

– Щоб перемогти, слід думати насамперед не про гроші. Жадібність – гріх стартапера. Якщо фінанси вам важливіші за сам продукт, то це не про стартап. Адже на початковому етапі стартап зазвичай збитковий і  для команди, і для інвесторів. Фішка полягає в тому, що ті, хто мріють про гроші – рідко виграють. Багатими стають ті, хто мріє змінити світ на  достаток, на краще.

Розмовляла Надія ВОЛНА, наш спецкор.