Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Нагороди

Проф. Н.В.МАКСИМЕНКО: «Найвизначніша подія – вступ до Каразінського»

ВІД РЕДАКЦІІ: МАКСИМЕНКО Надія Василівна – доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування. 30-го грудня 2020 р. Надія Василівна стала переможницею XXII обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Завідувач кафедри».


У 1986 р. Надія Василівна з відзнакою закінчила геолого-географічний факультет Каразінського за спеціальністю «Географія» і вже понад 35 років працює в улюбленому університеті та ННІ екології.

- Надіє Василівно, що для Вас означає перемога у конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена».

–       - У першу чергу я рада, що Обласна адміністрація звертає увагу на освітян і вже у двадцять друге проводить цей конкурс. Специфіка конкурсу полягає у тому, що на конкурс кандидатів рекомендує заклад вищої освіти. Мені неймовірно приємно, що університет визнав мою роботу такою, що  заслуговує участі у цьому конкурсі .

… Надія Василівна, як справжній географ, обожнює подорожувати світом та привозити з кожної поїздки окрім незабутніх вражень, ідеї для роботи. У своєму інтерв’ю в 2019 р.  розповідала, що мріє відвідати Китай.  На щастя заповітна подорож здійснилася!

–       - Я їздила до Китаю перед початком пандемії. Отримала масу вражень, була просто у захваті від подорожі. Маршрут моєї поїздки був ретельно спланований заздалегідь, тому в короткий термін мені вдалося побачити Пекін, Велику Китайську стіну, старовинне місто Сіань, Шанхай. Звичайно, що поїздка стала корисною і для роботи, бо на кафедрі функціонує школа ландшафтно-екологічного планування, а варто сказати, що китайці дуже раціонально використовують організацію середовища і нам є чого повчитися. Окрім цього, мої аспіранти пишуть кандидатські дисертації на цю тематику. Поїздка стала надзвичайно корисною! Сподіваюся, що вона не остання.

- Ви їздили самі чи з сином?

–                 - Син став студентом, вступив на факультет комп`ютерних наук, і  цього разу не зміг мене підтримати, хоча у більшості подорожей Європою він був моїм супутником.

–       -Назвіть  три найважливіші події, які подарував Вам університет?

- Найголовніша та найвизначніша подія – це саме вступ до Харківського університету, бо саме цей вибір організував моє подальше життя.  Разом з університетом я вже 40 років і за цей час жодного разу не пошкодувала про свій вибір, бо саме тут я росла, формувалась як особистість, знайшла друзів на все життя та улюблену роботу.   Друга подія – це створення екологічного факультету, що став Навчально-науковим інститутом екології, бо це наше дітище, яке ми плекаємо, любимо та стараємося вкладати у нього все найкраще та найцінніше, удосконалюючи все з кожним роком. Третє, мабуть, захист докторської дисертації, який підбив підсумки певного наукового періоду. Тепер, мені здається, що я можу більше часу віддавати роботі на кафедрі, з аспірантами і студентами, реалізовувати нові ідеї, продовжувати розвиватися та пізнавати щось нове, а також, сподіваюсь, і далі багато мандрувати, бо я - Географ.

 

Юлія БРЕЖНЄВА