З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
ВІД РЕДАКЦІЇ. АНОЩЕНКО Ольга Олексіївна – заступник декана з навчальної роботи факультету математики і інформатики, розповіла про результати зимової сесії.
- Студенти складали іспити у змішаній формі відповідно до рішення викладачів: онлайн або офлайн. Під час локдауну, першокурсники, магістри та бакалаври складали іспити онлайн. У всіх інших випадках підсумковий семестровий контроль проводився згідно розкладу, у якому студенти бачили дату іспиту, місце його проведення та приїздили до університету, щоб скласти предмети у традиційний спосіб. Іспити, проведені онлайн, орім письмової частини, обов’язково супроводжувались індивідуальною співбесідою з кожним студентом. На превеликий жаль, більшу частину минулого семестру, ми працювали у режимі онлайн. Є студенти, яким складніше сприймати дистанційну форму навчання і, якщо порівнювати їх успіхи з минулими роками, то вони стали вчитися набагато гірше. А є такі, у яких результати кращі, ніж раніше. Для великої частини студентів важко правильно розподіляти час і регулярно працювати самостійно. Крім того, варто відзначити, що рівень засвоєння знань, під час онлайн навчання, відрізняється від традиційної форми і причому у негативний бік.
Найбільше нас хвилюють першокурсники, бо це діти, яким взагалі важко пристосуватись до нового університетського навчання, а тим паче в онлайн форматі. У цій ситуації складно і викладачам також, бо за два тижні вони не змогли повністю розпізнати першокурсників і зрозуміти, що це за особистості. Шкода, що молоді люди не мають студентського життя, вони позбавлені атмосфери рідної ALMA MATER та спілкування. Чи маємо боржників, відрахованих у цьому році? Маємо, але не більше, ніж завжди, усе стабільно. На даний час відраховано три першокурсника, але є ще студенти, яким дуже важко навчатися. Подивимося, як буде далі, бо у більшості випадків діти пристосовуються до навчального процесу та вирівнюються.
У першу чергу я хочу побажати студентам не втрачати інтерес до навчання, зібратися та вийти переможцями з цього непростого періоду. І, звичайно, відчути, що таке студентське життя.