Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Благословіння

ВІД РЕДАКЦІЇ. Виконуємо Ваше прохання: дещо детальніше познайомити з ПОЧЕСНИМ доктором Харківського університету Митрополитом Харківським і Богодухівським, Владикою НИКОДИМОМ. Владиці  у 2001 р. виповнювалося 80 років. Шпальти університетської газет зберегли для нас з Вами інтерв’ю, яке взяла у Владики влітку для нашої газети, під час навчально-ознайомчої практики тоді другокурсниця відділення журналістики Ярослава АРТЮХОВА. Нині – кандидат наук, викладач, доцент.

…Вулиця Університетська, 8. Єпархія Української православної церкви. Митрополит Харківський та Богодухівський Владика Никодим зустрів мене, журналістку-початківця, з великою повагою. І спілкування наше було дуже щирим.

- Шановний Владико, що значить для Вас День Знань?

- Це священне свято. День ушанування різних наук. День посвяти на здобуття знань, бо людина не може жити, як тварина. Людина повинна прагнути до знань, постійно навчатися, розвиватися, тягнутися до нового. Науку розділити не можна. Вона – єдина: наука світська і наука духовна, як злет двокрилого птаха. Можна злетіти на одному крилі, навіть якщо воно діамантове? Ні! Тому і боюсь розмежування наук, як глобальної катастрофи. Бо однобічність – це обмеженість.

- Шановний Владико, що для вас  значить наш університет?

- В кінці минулого століття я був удостоєний двох почесних звань – доктора богослов’я і Почесного доктора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Для мене це висока честь, це підтвердження того, що два світи визнали мій скромний та невеликий труд. Університет для мене – Храм науки, священна скарбниця знань, те саме рідне джерело, що і духовна семінарія.