Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

А який у Вас декан?

SOCIOFAMILY: ДЕКАН ФАКУЛЬТЕТУ

ВІД РЕДАКЦІЇ: Олена Сергіївна МУРАДЯН, декан соціологічного факультету Каразінського університету перемогла у ХХІІ обласному конкурсі «Вища школа Харківщини — кращі імена» у номінації «Декан факультету». У конкурсі взяли участь 160 науково-педагогічних працівників із 30 закладів вищої освіти. Ми сьогодні ВІТАЄМО Олену Сергіївну, чарівного наймолодшого декана-жінку в Харківському університеті. І читачам по секрету: це лише вітання до 8 Березня. А у наступному номері НЕ ПРОПУСТІТЬ ексклюзивне інтерв’ю про соціологічний факультет, про переваги та труднощі у роботі декана, а також плани факультету на 2021 рік.


Олено Сергіївно з Весною Вас! За що саме отримали нагороду?

— Про це, звичайно, краще спитати тих, хто її присуджував, та тих, хто від університету висунув мою кандидатуру. Я можу лише припустити, що це не є нагородою за щось окреме, а, скоріше, за сукупністю досягнень, здійснених соціологічним факультетом. Сприймаю нагороду саме так.

Чому соціологічний факультет Каразінського називають sociofamily?

— Слово — соціо-сім’я — виникло природнім шляхом: на факультеті справді почали складатися дуже теплі, майже сімейні стосунки. Тому словосполучення sociofamily, яке студенти почали використовувати в якості хештегу у соціальних мережах, було дуже швидко підхоплено викладачами та нашими позафакультетськими друзями. І адміністрація, звісно, також доклала зусиль, аби це словосполучення відповідало атмосфері дружби, згуртованості на факультеті. І студенти соціологічного факультету започаткували вже міжфакультетську традицію.

— Яким слід бути декану?

— Я віддаю перевагу слову «керівник»... А для того, аби бути справжнім, тобто ефективним керівником, слід багато працювати, радитися із колективом. Додайте до цього набору терпіння та витримку — і ви отримаєте ефективного декана.

— Як долаєте труднощі під час роботи?

— Про головні інструменти — терпіння і витримку — я вже сказала. Далі, слід уміти звертатися за допомогою до колег. Робота декана взагалі пов’язана із багатьма труднощами. Проте завдяки чудовому згуртованому колективу долаються будь-які труднощі.

Надія ВОЛНА.