Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Група моя студентська!

ЛЖ-12! — «ЛУЧЄЗАРНІ ЖУРНАЛІСТИ»

ВІД РЕДАКЦІЇ. Щороку Каразінський уславлений університет поповнюється новими обличчями – першокурсниками… Щороку формуються групи, до складу яких входять зовсім різні люди, об’єднані лише спільним бажанням навчитися. Група ЛЖ-12 — не виняток. Вони свою групу називають: «ЛУЧЄЗАРНІ ЖУРНАЛІСТИ» (ЛЖ). Першокурсники-2020 отримали на свою студентську долю випробування КАРАНТИНУ і дистанційного навчання. Сьогодні у нас в гостях староста групи ЛЖ12, майбутній журналіст Маша САНАТАРЧУК, відмінниця навчання, свою першу в житті сесію склала дівчина на підвищену стипендію.

МАРІЯ: «До складу нашої ЛЖ12 входить 17 студентів з різних куточків України: Харківський університет зібрав у своїх стінах Копил Ксенію і Мєдвєдєва Влада із Харкова, Пажину Лілію і Цвях Мирославу із смт Есхар Харківської області, Плетньова Даніїла та Шестерніну Анастасіяю — з Краматорська, мене, Санатарчук Марію та Толбинську Ольгу — з Маріуполя, Ворфоломєєву Уляну та Гузовець Єлизавету — із Херсонської області (Новодмитрівка та Макарівка), Гвоздьову Марію — з Кременчука, Замай Олександру — з Лисичанська, Куций Максим приїхав з міста Дніпро, Сигида Анастасія — з Мирнограда, Смирнова Дар’я — з Конотопу, Тєльна Валерія мешкає у с Золоте Луганської області, а Шадріна Ганна — у Запоріжжі… Географія вражає, правда? А ще ми маємо й різні захоплення. Так Тєльна Валерія — амбасадор недержавної організації «Save the Children» і зараз пише проект щодо розробки й покращення Конвенції про права дітей, який цього року захищатиме в Женеві. Пажина Лілія близько чотирьох років співпрацювала з видавництвом газети «Вісник Чугуївщини», а Сигида Анастасія упродовж п’яти років здобувала журналістські навички у місцевому Будинку творчості. Ми такі різні, але всі такі захоплені спільною справою. Серед нас є спортсмени й навіть люди, пов’язані з військовою справою. Наприклад, наші дівчата, Смирнова Дар’я та Ворфоломєєва Уляна, окрім інших своїх інтересів, деякий час займалися баскетболом, Мєдвєдєва Влада протягом трьох років можна було зустріти на вулицях Харкова під час тренування з воркауту, Плетньов Даніїл у своєму місті очолював команду зі спортивного орієнтування, а Куций Максим є випускником суворовського училища в Кривому Розі.

А ще серед нас є таланти, пов’язані з мистецтвом. Копил Ксенія дев’ять років професійно займалася балетом, Гвоздьова Марія — вокалом, Шадріна Ганна близько семи років була пов’язана із хореографією, Замай Александра ходила на курси акторської майстерності, Гузовець Єлизавета посідала призові місця на різноманітних конкурсах з декламування віршів, зокрема у 2019 році вона здобула перемогу на Всеукраїнському творчому конкурсі «Слово про Україну», а я — випускниця маріупольської ДМШ №5 за класом фортепіано (хоча деякий час мене також можна було зустріти за збиранням-розбиранням АК-74 на військових змаганнях). Є серед нас і письменники-початківці. Так Толбинська Ольга й Шестерніна Анастасія за натхненням пишуть оповідання, а Цвях Мирослава — ще й вірші…. Не зважаючи на те, що всі ми зовсім різні, нас об’єднує спільна мета — пізнати глибини інформаційного, публіцистичного слова, шлях до якої ми разом розпочали 28 вересня 2020 р. з початком нашого навчання на спеціальності «Журналістика» в Харківському університеті. Тож тримаємося разом і маємо надію, що в майбутньому завдяки нашим захопленням і отриманим знанням нам буде, що сказати людям. Так, до речі, і сесію ми склали успішно. Відтепер ми справжні студенти — каразінці. Віват, Каразінський!