Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рік математики в Україні

 

КАРАЗІНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА з математики

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. В останні дні січня 2021 р. впродовж двох тижнів на базі КАРАЗІНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ПРОХОДИЛА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА з математики (7-11 класи), яка зібрала майже 400 дітей! Про умови, завдання, поразки та перемоги зростаючих геніїв математики поговоримо із заступником голови журі, професором кафедри прикладної математики нашого університету, доктором фізмат наук С. Ю. ІГНАТОВИЧ.


- Світлано Юріївно, місце проведення  Олімпіади з математики Харківський університет?

- Так, у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби у 2020-2021 навчальному році Міністерство освіти і науки України вирішило відмовитись від  традиційного проведення олімпіад з навчальних предметів. Водночас з метою підтримки високої якості математичної та природничої освіти та забезпечення неперервності та наступності олімпіадного руху в Україні, виступили з ініціативою щодо організації та проведення на базі провідних університетів України обласних олімпіад з математики.  Спілка ректорів вищих навчальних закладів України підтримала таку ініціативу й направила відповідний лист-рекомендацію організувати обласну олімпіаду з математики задля збереження мотивації школярів до вивчення математики. Цьому передує ще й задекларований Рік Математики в Україні. Але передусім, аби зберегти високий рівень системи підготовки школярів, дати мотивацію та вправи для тренування,  виявити таланти. Олімпіадний рух у Харкові – це активно діюча безперервна система інтелектуального розвитку молодого покоління. Харків і Каразінський університет славиться і шкільною, і позашкільною математичною підготовкою високого рівня.  У нас завжди багато дітей  навчається в Малому Каразінському університеті, у каразінських математиків великий  досвід проведення олімпіад різного рівня. За дорученням та підтримки керівництва університету цьогорічний математичне змагання  набуло такого масштабного та професійного розмаху… Деякою мірою  Каразінська  олімпіада з математики, так ми її вирішили назвати, замінила третій етап Всеукраїнських олімпіад, який впродовж 20 років щороку проходить у нашому університеті…

- Чим відрізняється Каразінська олімпіада нинішня  від попередніх?

- Цього року олімпіада з математики стала більш відкритою та доступною.  Ми проаналізували, що дуже багато талановитих дітей  не потрапляє ще на відбіркових районних етапах через низку причин: хвороби, відсутність вчасного реагування на інформацію. Перед новорічними святами ми зробили електронну реєстрацію на гугл-сайті, де за кілька тижнів подало заявку на участь 398 школярів. А загальна кількість дітей, які брали участь у олімпіаді  – 356.

- Світлано Юріївно, за яким алгоритмом відбувався математичний поєдинок?

- Олімпіада проходила у стінах університету імені В.Н. Каразіна в різні дні  у два етапи. До участі у другому турі олімпіади були запрошені переможці першого туру. До другого туру були допущені ті, хто набрав на першому турі  не менше 12 балів з 35. Семикласників було 90, 31 шестикласник та 20 п’ятикласників. Під час проведення олімпіади були вжиті всі протиепідеміологічні заходи. Діти сиділи далеко одне від одного по 20 осіб  в аудиторії на відстані півтора метри. Задіяно було 15 аудиторій Головного корпусу. Хочу підкреслити свою думку, що олімпіади в дистанційному форматі – це не олімпіади. Адже неможливо прослідкувати доброчесність, рівність умов. А ще школярі саме на таких класичних  змагання заряджають один одного знаннями, прагненнями, здоровою конкуренцією, отримують безцінний досвід. Тому це велика подія – що в такий час ми змогли зібрати і провести традиційно олімпіаду для школярів.

-          Географія учасників?

- На жаль, учасників з області було обмаль, переважна більшість, як і минулі роки, представники ХФМЛ№27, а також Академічної гімназії №45 та   школярі різних  Харківських шкіл, зокрема: 2, 23, 42, 46, 47, 89, 114, 122, 124, 126, 146, 169, 173, зі школи-інтернат «Обдарованість»,  приватний ліцей «Професіонал». В олімпіаді взяли участь і учні закладів освіти Харківської області:  Пристанційна ЗОШ І-ІІ ступенів (Дворічанська районна рада), Балаклійська загальноосвітня школа І ІІІ ступенів №1 ім. О.А.Тризни, КЗ"Мереф'янська ЗОШ I-IКрасноградський ліцей №3, КЗ "Борщівська гімназія Балаклійської районної ради Харківської області" тощо.

- І хто дійшов до верхівки каразінського математичного олімпу?

- Перше місце за 11 клас отримали Ігор Пилаєв (до речі, він ще 10-класник) і Климентій Золотарьов. Обидва вони є переможцями Міжнародної олімпіади з математики – 2020 (обидва вибороли срібні медалі).

-          Загалом перше місце посіли 24 учасники, 2 місце – 54 учасники, 3 місце – 87 учасників, а диплом фіналіста отримали 30 учасників.

- Доля переможців олімпіади?

- Каразінська перемога – це не кінець. Неофіційно проходитиме Всеукраїнська олімпіада, скоріш за все у дистанційному форматі. Переможці з різних регіонів будуть змагатися між собою за пальму першості аби представляти Українську математику на міжнародному рівні.

Спілкувалася Ліна ТИМАРСЬКА.