Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рейтинги

Досягнення!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Ми єдині та найкращі на Харківщині, за спеціальностями КОМПЮТЕРНІ НАУКИ та ФІЗИКА і АСТРОНОМІЯ (551-600 місце у світі)! І це – Сенсація! Це результат наполегливої праці всього колективу Каразінського університету.


Опубліковано результати чергового найпрестижнішого світового рейтингу університетів світу QS (Велика Британія) QS Top Universities! Вперше в історіі, Каразінський університет увійшов до світового  рейтингу за окремими спеціальностями!  Quacquarelli Symonds, глобальне аналітичне агентство в галузі вищої освіти та укладач найпопулярнішого рейтингу кращих університетів світу, оприлюднило рейтинги за спеціальностями кращих університетів світу 2021 року – QS World University Rankings by Subject 2021, до якого увійшли 1452 вузи  світу, зокрема чотири  - з України. Минулого року кількість рейтингів за спеціальностями зросла і з 48 до 51, були додані рейтинги кращих університетів за інженерними спеціальностями в галузі  нафти і газу, геології та геофізики. У поточному році загальну кількість університетів у деяких рейтингах за спеціальностями було збільшено, наприклад, в кожному з наступних рейтингів за спеціальностями – з бізнесу і управління, комп’ютерних наук та інформаційних систем, гостинності та управління відпочинком, медицини, сестринської справи, фармацевтики та фармакології – кількість університетів зросла на 50. Кількість українських закладів вищої освіти в рейтингах за спеціальностями 2021 р. порівняно з попереднім роком зросла з двох до чотирьох. Цього року українські заклади отримали 12 позицій в одному галузевому рейтингу і семи рейтингах за спеціальностями, минулого року вони отримали сім позицій в одному галузевому рейтингу і шести рейтингах за спеціальностями.

ЩОБ МИ ЗНАЛИ.  QS використовує чотири показники для складання рейтингів за спеціальностями: Академічна репутація: якісний показник, що розраховується на основі результатів опитування більш ніж 102 000 вчених, викладачів і керівників вузів; Репутація серед роботодавців: якісний показник, що розраховується на основі результатів опитування більш ніж 52 000 представників компаній-роботодавців; Кількість цитувань на одну публікацію: кількісний показник наукової продуктивності, Організаційний індекс Хірша: кількісний показник, що відображає наукову продуктивність і впливовість наукових досліджень за даними міжнародної наукометричної платформи Scopus компанії Elsevier.