Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інформує фізтех

Виконано значний обсяг лабораторних робіт

ВІД РЕДАКЦІЇ.  Наші спецкори взяли інтерв`ю у деканів. Слово декану фізико-технічного, члену-кореспонденту НАН України проф. І.О. ГІРЦІ


Ігоре Олександровичу, як зустріли весну 2021 року?

Зазвичай, навесні, фізтех звітує університету про перемоги студентів у Всеукраїнських і Міжнародних олімпіадах, турнірах, конкурсах студентських наукових роботах. Цього року, як і минулого, ці заходи або скасовано, або вони відбуваються онлайн. За підсумками першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із фізики журі відібрало студента фізтеху Олександра ТРУША (науковий керівник – доцент Іван Павленко).  По-друге, і найголовніше: від початку семестру наші студенти встигли виконати значний обсяг лабораторних робіт, передбачених навчальним планом.

Скажіть, будь ласка, Ігоре Олександровичу, як РОЗВИВАЮТЬСЯ і чи живі саджанці, які громада Каразінського висаджувала  восени до 215-річчя університету – 215 деревець, посаджених нашими з Вами руками?

Не просто живі, а й гарно розвиваються посаджені дубочки навколо корпусу ФТФ. Їх висаджували колеги з фізико-енергетичного та факультету комп’ютерних наук, а також Центральної наукової бібліотеки. Деревця ростуть і радують своєю молодою красою студентів і співробітників факультету.

Які маєте власні весняні плани?

Беру участь у конкурсі на заміщення вакансії в Національній академії наук по відділенню ядерної фізики та енергетики за спеціальністю «фізика плазми». Маю там поважного конкурента в особі мого товариша, завідувача кафедри прикладної фізики та фізики плазми, наукового керівника Інституту фізики плазми Національного наукового центру «ХФТІ» професора Ігоря Гаркуші. У будь-якому випадку, академіків на фізико-технічному прибуде. Голосування відбудеться 19-22 квітня. Очікую на успішний виступ у квітні команди університету в Міжнародній олімпіаді з теоретичної механіки. До її складу традиційно входять студенти фізтеху, які, як правило, роблять гідний внесок до командного заліку. Про це свідчать і підсумки університетської олімпіади, яку проводить оргкомітет під головуванням доцента факультету математики і інформатики Сергія Пославського.

Учений завжди в очікуванні публікації своїх наукових результатів. Так і я сподіваюсь на вихід навесні чергової статті в журналі Physics of Plasmas, який є провідним у галузі фізики плазми. Роботу підготовлено у співавторстві з доцентом фізтеху Іваном Павленком і німецьким професором Політехнічного інституту в Карлсруе Манфредом Тумом.