Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Випускник – наша гордість

 

Вчитель року-2021

ВІД РЕДАКЦІЇ.  Харків. Каразінський.  ВЧИТЕЛЬ РОКУ-2021 І. О. ЗОЛОТАРЬОВА, вчитель математики: «Усім серцем люблю спілкуватися з дітьми». Традиційно перемогу на Всеукраїнському  конкурсі «Вчитель року» у різних номінаціях отримують вчителі, випускники Харківського класичного університету. Цього року І місце на міському конкурсі  у номінації «Кращий учитель математики»  стала  учитель математики Харківської гімназії 46 імені М.В. Ломоносова, вихованка мехмату (випуск 1996 р.) І. О. ЗОЛОТАРЬОВА. Інна Олександрівна у професії – понад 20 років.


Інно Олександрівно, Ваш шлях у професію?

Це було визначено спадковістю, долею і власним бажанням. Навчалась я у дуже сильному математичному класі ось тут за Держпромом, у школі №131. Багато моїх однокласників закінчивши школу теж обрали популярний мехмат університету імені М.Горького. Вони стали відомими професіоналами свої справи - Крижановський Олександр Феліксович, Заслужений учитель України, учитель математики Харківського НВК №45, Ніна Полівайда викладач математики Харківського економічного. У школі дуже серйозно викладали математику та геометрію, була шалена конкуренція серед однолітків, це мене і підштовхнуло зосереджено її вивчати.

- Харківський університет - які спогади гріють душу?

- Університетські викладачі справили незабутні враження, і я вдячна їм за ґрунтовні знання та приклад  у викладацькій справі: завкафедри геометрії проф. О. А. Борисенко, декан мехмату проф. В. О. Золотарьов, який неперевершено, досконало викладав вищу математику, мій науковий керівник, провідний лектор з диференційної геометрії доц. О. Л. Ямпольський, заступника декана з наукової работи доц. В. Т. Лисиця, з яким останнім часом перетинаємось на перевірках ЗНО. Усі викладачі рідної Альма-матер – яскраві професіонали свої справи. Цього року наш курс збирається зустрітися на 25-річний ювілей. Але ж студенство – це, перш за все, радість студентського життя. Ви і не уявляєте, які тоді були Дні факультетів, особливо День мехмату! Для мене університет, студенська пора – найсвітліші спогади.


- До Харківської гімназії №46 пішли учителем за направленням?

- Ні. Я почала підробляти вже з п’ятого курсу в різних харківських школах – у 1999 р. перейшла у 46-у гімназію. Директором тривалий час була також вчитель математики В. В. Зібіна, під її керівництвом працювати було одне задоволення.  Серед моїх колег – дуже багато випускників каразінського мехмату, з 9-ти осіб – семеро закінчили альма-матер. Мехмат завжди дає змістовну базу, випускає потужні кадри.  Наша гімназія – тому підтвердження.

- Інно Олександрівно, Ваша формула успіху вчителя математики?

– Перш за все – любов до того, що ти робиш. По-друге, любов до дітей, усім серцем люблю спілкуватися з дітьми, знайти з ними спільну мову. Діти сьогодні спритніші, із сучаснішими гаджетами та технологіями, ніж ми, дорослі. По-третє, робити урок драйвовим, щоб дітям подобалось.

Як ставитеся до перемоги на конкурсі «Вчитель року»?

Це підтвердження того, що я можу. Було складно цього року. На міському рівні конкурс «Вчитель року» проходив очно, а на обласному – у онлайн-форматі з відеоспостереженням. Урок ми проводили на базі своєї школи. Але все ж  відсутність обміном досвіду між вчителями цього року на обласному конкурсі – велика прикрість.

Поговорімо про ваших учнів?

Більшість наших учнів з математичних класів обирають ХІРЕ, бо комп’ютерні науки – сьогодні в пріоритеті. З мого випуску-2019, лише двоє обрали Каразінський – "ін.яз" і економічний. Біля десяти – ХІРЕ та університет Кузнеця, а третина від’їхали навчатися за кордон (Польща, Англія, Чехія, Канада). Прикро, що ми живемо в такий складний час, коли країна позбавляється майбутнього, прогресивних амбіційних юнаків та дівчат.

Ваша донька Олена також обрала Каразінський?

Я ніколи не тисну на вибір дітей. Біологічний факультет Каразінського – це її власний вибір. Зараз на ІV курсі, на генетиці. Міркує перейти на медика.

Ваша професійна мрія?

Єдине бажання – щоб мої вихованці успішно влаштувалися, знайшли себе, реалізувалися, щоб моя частинка душі через знання з математики, проявилися і знадобилися по життю.

Спілкувалася Ліна ТИМАРСЬКА.