П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Колонка редактора

Кого пам`ятаємо і любимо!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Напередодні четвертої річниці як пішов від нас у вічність перший проректор  Каразінського Юрій Валентинович ХОЛІН,  побачив світ збірник «Ю. В. Холин. Hoc erat in fatis = Так было суждено судьбой».  Укладачі:  О. І. Коробов, Л. П. Логінова, М. О. Мчедлов-Петросян, А. В. Пантелеймонов; під загальною ред. В. С. Бакірова. Підготовлена до 215-ої річниці від дня народження Харківського університету, книга прекрасно видана, на 176 стор., із дивовижними 112 ілюстраціями. Пам`яті незабутнього Юрія Валентиновича присвячена ця унікальна робота. Вона включає в себе короткий огляд життя і діяльності цієї світлої людини, вибрані статті, спогади друзів, колег, повний список публікацій. Ми пишаємося, що в книгу включено і ексклюзивне інтерв`ю, яке дав рідній газеті Юрій Валентинович у квітні 2017 р., присвячене  майбутньому альма матер і якості університетської освіти. «Погляд у майбутнє: і завдання університетів».

Читаєш «Слово про друга» нашого ректора академіка В.С.Бакірова і все знову піднімається в душі кожного, хто знав Юрія Валентиновича: пронизливий біль, несприйняття, недоуміння, всю гаму почуттів, які відчули ми всі, дізнавшись про раптовий відхід у вічність Юрія Валентиновича: як буде УНІВЕРСИТЕТ без його мудрості, людяності, його величезної роботи на благо та розвиток університету. Значення Юрія Валентиновича для всього колективу Каразінського ми все ще продовжуємо усвідомлювати, як багато трималося на його плечах, як багато значило його ім»я для нас, як багато він устиг зробити. І те, що сьогодні Каразінський у всіх авторитетних міжнародних вузівських рейтингах світу посідає гідні місця – це теж Юрія Валентиновича робота. І його вражаючі людські риси, і його дивовижна особистість, високий інтелект, вроджена інтелігентність, делікатність і увага до людей. Таким був з нами і залишається неповторний і незабутній Юрій Валентинович ХОЛІН.

 

Перегорніть сторінки збірника і Ви, ми Вам радимо…

О.НЕРУХ, головний редактор.