Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Попереджати захворювання!

Добігає кінця 10-й рік, відколи університетським медпунктом завідує Румія Хайдарівна ШАБАЛТАС, лікар вищої категорії:

– У 2007-му, - розповідає іменинниця, - наш здоровпункт, отримав статус клініки і став називатися Центром первинної медико-санітарної допомоги. До цього терапевти приймали в студентській поліклініці, а в університеті працювали три медсестри, два стоматологи і я. А тепер всі медичні картки зберігаються в нашій реєстратурі, терапевти приймають також у стінах університету. Медицина стала ближчою до студентів. А міцне здоров’я всіх – головна мета нашої діяльності. Сьогодні у нас трудяться 15 співробітників, серед яких три терапевти, два стоматологи і п’ять медсестер. Із першого листопада 2010 р. ведуть прийом університетські психологи. Як правило, за медичною допомогою звертаються щоденно близько 100 чоловік.

А ще нам придбали кальпоскоп для гінеколога вартістю в 25 тис. грн., дві сухожарові шафи для стерилізації гінекологічних та стоматологічних інструментів. Чекаємо також на нову стоматологічну установку. У приміщенні зроблено гарний ремонт, Чекаємо на склопакети на вікна, що не було прохолодно. Умови праці добрі. Гарні стосунки з керівництвом університету, яке всіляко нас підтримує, хоча ми не є структурним підрозділом вузу.

- Які плани завідувачки студентської клініки на рік 2011?
Мета нашої роботи – 100 % проходження флюорографічного обстеження та медогляду студентами Віримо, що в році Новому всі студенти займатимуться профілактикою захворювань, щоб попереджати хвороби. Будьмо всі здорові!


Т. БОБИЛЬОВА.