П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

2010 – прощавай! 2011 – здрастуй!

Лише позитив!


Анастасія КЛЄЩ, третьокурсниця екологічного факультету: «Тигрячий рік був досить насиченим, а найголовніше позитивним! Обидві сесії склала на п’ятірки, тож зараз отримую підвищену стипендію. Непогано реалізувала себе на науковій ниві: взяла участь у Таліївських читаннях. Завдяки всеукраїнським екологічним конференціям побувала в Житомирі, Львові. У складі команди факультету виборола 3 місце на міжнародній олімпіаді з екологічної безпеки, що проходила в Одесі. Та найголовніше досягнення - моя наукова робота потрапила до стипендіальної програми фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA». Незабутньою також була польова практика: відкрила для себе національний природній парк «Ґорґани» на Івано-Франківщині.

Знову Антарктика!


Доц. А. Ю. УТЄВСЬКИЙ, завідувач кафедри зоології та екології тварин: «Цей рік для нашої кафедри ознаменувався тим, що ми виграли десятирічну державну програм з дослідження Антарктики. Цю програму вже офіційно затвердив Кабінет Міністрів. Частка досліджень нашої кафедри досить велика. Планується, що в дослідженнях візьмуть участь чотири-п’ять представників нашої кафедри. Ми дуже цьому раді, адже наступні десять років зможемо без перешкод досліджувати Антарктику. Наступний рік буде повністю присвячений серйозній підготовці до згаданих досліджень».

Новий напрям навчання


Доц. А. М. ГРЕЦЬКИЙ, завідувач кафедри астрономії: «Упродовж 2010 р. нам вдалося офіційно затвердити новий напрям навчання: астрономія (бакалавр). Якщо до цього часу офіційно ми готували бакалаврів тільки за спеціальністю фізика, то тепер додалася ще й астрономія. Тепер у наступному році ми силами кафедри плануємо узаконити стандарти навчання за новим напрямком, щоб уже з наступного року студенти могли цілеспрямовано обирати собі напрямок і ставали не тільки фізиками, а ще й астрономами».


Завершити кандидатську дисертацію


Олексій СІМАЧОВ, голова Президії ради аспірантів і докторантів університету:
- У 2010 році я встиг написати дві наукові праці з радіофізики, взяв участь у науковій конференції, що проходила у Севастополі. Також завдяки студентській секції Американського оптичного товариства пощастило з’їздити до США. 2010 рік приніс мені приємні зміни: ще на початку осені я був звичайним аспірантом, а тепер обіймаю керуючий пост. Це неабиякий стимул для мене. Наступного року планую налагодити і реалізовувати роботу нашої ради. І підготувати кандидатську дисертацію.


Будьте щасливі!


Проф. Н. П. КРЕЙДУН, декан факультету психології:
- Найяскравішим, звичайно, було святкування десятиріччя факультету. Всі хотіли зробити свято один одному. Прийшло дуже багато випускників. Порадували першокурсники... Взагалі, якщо працюєш в університеті, складностей не існує.
Бажаю, щоб університет був здоровий тобто, щоб були здорові всі співпрацівники. Бажаю університету зберегти всі ті позиції, які він має і піднятися ще вище. Бажаю рідному факультету не втратити свої позиції і продовжував розвиватися. Вірю, що в році Новому кожен студент дорожитиме званням студента нашого університету. А я приналежністю до університетської спільноти пишаюся найбільше»


СНТ діє


Юлія СВИНАРЕНКО, третьокурсниця:
- 2010-й рік був дуже насиченим. Відбулася зміна влади в органах студентського самоуправління і потрібні були зміни в студентських організаціях самоуправління. Наше товариство СНТ пише науковий проект на тему «Вплив вищої освіти на формування особистості». Ми вже обговорювали методи дослідження. Робота кипить. В наступному році ми очікуємо, що отримаємо від цього дослідження результати. У нас багато ідей, як організувати на нашому факультеті дозвілля, відпочинок, масові заходи. Наприклад, влаштувати якусь конференцію на природі, поєднувати корисне з приємним


Мій всесвіт – мій синочок


Ольга МИТРОЧЕНКО, аспірантка психологічного факультету:
- Найголовнішою подією для мене була моя вагітність, яка звузила мій всесвіт до розмірів моєї сім'ї. Це єдине, що найбільше мене переймає на цей час. А у наступному році я більше за все чекаю на появу синочка»


Нам 10 років!


З. Г. ОГНІВЕНКО, директор Лінгвістичного центру, старший викладач: «2010 рік пройшов вдало. На роботу ходжу із задоволенням, курси наші функціонують. Наступний 2011 рік буде ювілейним для нашого Лінгвістичного центру – нам виповнюється 10 років! А ще - у мене народився онук, і на новорічному святі йому виповниться один рік».


На душі весняно-літній настрій


С. Г. ЯНОВСЬКА, заступник декана з виховної роботи факультету психології: «Як святкувати Новий рік ще не знаю, тому що на душі весняно-ювілейній настрій. Це й тепла погода, і святкування 10-річчя нашого факультету. Але як завжди, прикрасимо ялинку. Взагалі, я звикла зустрічати Новий рік уві сні: заснув у старому році, прокинувся у новому. Зазвичай, це буває кожного дня: новий день – нова вдача. Тож новорічна ніч – це звичайна ніч нашого життя, бо кожен день може стати початком чогось нового, незвичайного. Хочеться, щоб увесь січень був білий пухнастий сніг та приємна прохолода, бо я люблю кататися на лижах. Щоб мене любили і щоб свята тривали якнайдовше! Адже кожен з нас має можливість їх продовжувати! Свято – це стан нашої душі. Зробіть кожен день святковим!»


У планах – «захопити світ»


Юлія МИРОШНИЧЕНКО, інспектор деканату механіко-математичного факультету: «2010-й привніс у моє життя багато позитивних емоцій у плані роботи. Крім того, я чудово провела відпустку. Відсвяткувати зустріч 2011-ого хочу у Карпатах із коханим .. А в 2011-ому планую «захопити світ». А серйозно - вступити на режисерський факультет до інституту культури».


На підйомі!


Проф. Є. М. ВОРОБЙОВ, завідувач кафедри економічної теорії: «2010 рік пройшов для нашої кафедри на підйомі. Ми читаємо лекції на всіх факультетах університету. Цього року викладачі доц. Т. І. ЛУЧКО, І. І. ДЕРІД, Л. П. САЛТЕВСЬКА. Уперше проводять лекції на медичному факультеті англійською мовою для студентів-іноземців із Ірану, Іраку, Йорданії. На деяких факультетах начитуються лекції з мультимедійним супроводженням. Також цього року я та моя колега доц. Л. П. КРУПСЬКА видали навчальні посібники з економічної теорії. У 2010 році на кафедрі запровадили нові спецкурси: «Інноваційний менеджмент», «Цінова політика в сучасному менеджменті», «Ринок фінансових послуг» та ін. Нещодавно кандидатські дисертації захистили ряд аспірантів. Значну зацікавленість викликала робота О. БАРВЕНКО на тему «Господарська еліта як суб’єкт економічної модернізації», яка блискуче захистилась у листопаді цього року.
У 2011 р. намагатимемося удосконалювати навчальний, виховний, науковий процеси. Доц. Т. І. Лучко працює над докторською дисертацією з проблем корпоративної та соціальної відповідальності в умовах глобалізації. У планах випуск нових методичних посібників та підручників, захист кандидатських дисертацій аспірантами М. ІВАЩЕНКО, С. СКИБІНОЇ. Готуємо до друку монографію «Економічна модернізація та господарююча еліта». Активно здійснюватимемо пошук нових інноваційних методів викладання, які реалізуємо у нових спецкурсах».


Випускний у школі


Владислав РЕДЬКО, першокурсник юрфаку: «Найбільше за 2010 рік мені запам’ятався випускний у школі. Найважчим для мене у цьому році був вступ до університету. Я давно мріяв стати юристом, тому для мене це був дуже відповідальний період. У 2011 році надіюся добре скласти сесію і все ще залишитися студентом Каразінського університету. Буду продовжувати опановувати юриспруденцію і впевнено йтиму до своєї мети – стати високо професіональним юристом».


Факультет відбувся


Проф. І. В. КАРПЕНКО, декан філософського факультету:
- Філософський факультет досить молодий, але він уже має свої традиції. 2010 рік саме і відзначився усталенням традицій. Усеукраїнські філософські конференції, різноманітні читання, міжнародна конференція з валеології супроводжували рік, що минає. Особливо запам’яталася філософська Хода «Внесемо філософію в Харків». Маю надію, що ці традиції збережуться й на майбутні літа. Неабияке цьогорічне досягнення - продовження терміну дії двох спеціалізованих учених рад. Тепер ми можемо похвалитися чотирма такими радами на факультеті. Хочу зауважити, що цього року факультет дійсно відбувся, адже кандидатську дисертацію захистила перша випускниця філософського.
Особисто мені цей рік подарував незабутню подорож до Австрії. У Відні нам з дружиною пощастило відвідати музей-квартиру Зиґмунда Фрейда. Це незабутні враження, коли дивишся у дзеркало, у яке колись поглядав видатний учений.
Наступний рік обіцяє бути клопітним, проте, радісним. Адже факультету виповниться 10 років. І хоч його відкрили влітку, святкувати плануємо восени. Збираємося також видати книгу «Філософському факультету – 10».


Бажаємо дива


Доц. І. Р. МУРАДОВА, заступник декана з виховної роботи на філологічному, викладач зарубіжної літератури : «Я дуже люблю Новий Рік. Завжди зустрічаю його вдома у сімейному колі, а посеред святкової ночі з чоловіком любимо сходити до друзів в гості.
Завжди до новорічного свята готуюся, складаю гороскопи на кожен знак зодіаку, готую сюрпризи. І коли збираємося разом із друзями і близькими мені людьми, у мене для кожного присутнього є щось цікаве.
Одного разу стався курйоз: я вирішила зробити сюрприз друзям, яких не бачила рік, і зустріти Новий Рік з ними. Я поїхала за відомою мені адресою, але на місці тієї будівлі стояв зовсім новий дім.
Кажуть, як зустрінеш Новий Рік, так його і проведеш.” І на жаль, так часто буває. Саме у новорічну ніч очікуєш дива, як у дитинстві. Щоправда, я і у дитинстві не дуже вірила в Діда Мороза. Знала, що подарунки під ялинкою – це робота моїх батьків. Але процедура діставання подарунка з під ялинки завжди подобалася. Зараз, коли дарую подарунки, то теж кладу їх під ялинку.


Склала усі кандидатські іспити


Галина ЗОЛОТАРЬОВА аспірантка психологічного факультету:
- Найяскравішим моментом було відвідування наукового семінару «Літня школа аспірантів», організованого Кримським гуманітарним університетом у Ялті. Ми поспілкувалися й порадилися з найвидатнішими постатями сучасної української науки та відпочили у «Перлині Криму» Ялті. Ще я була дуже щаслива, коли склала усі кандидатські іспити в аспірантурі.
Чого очікую від 2011? Від себе – плідної праці, знаходження нових цікавих та потрібних літературних джерел та драйву у вільний час. Усім моїм друзям, рідним, знайомим і всім гарні людям – здоров»я, щастя та добробуту!


Радували студенти


Л. В. КЛЮЧКО, старший викладач кафедри соціально-економічної географії та регіонознавства ГГФ: «Рік для мене запам’ятався перш за все насиченим життям в університеті, на факультеті та на рідній кафедрі. Студенти тільки радували. Спільним зусиллями ми провели на кафедрі низку цікавих заходів: від дня студента до святкування річниці відкриття кафедри. Успішно пройшла цьогорічна Міжнародна конференція «Регіон». На кафедрі захистили чотири кандидатських дисертації, я в тому числі. У новому році прагнемо далі активно працювати зі студентами».


Несе нові таланти


Тетяна Дмитрівна СИНИЦЯ, помічник проректора з науково-педагогічної роботи:
2010 був схожим на минулі літа. Як завжди, займалися підготовкою, проведенням давно улюблених свят: конкурсу творчості першокурсників «Аlma мater», «Красуня університету», дні факультетів… Новий рік приносить нові таланти. Звичайно, є труднощі, так найбільшою нашою проблемою була й залишається відсутність приміщення для репетицій.
Плануємо започаткувати новий конкурс «Кавалер року». Потрібно ж підвищити авторитет хлопця. Є чимало цікавих ідей. Плануємо відновити роботу театру мод, створити музичний театр. Адже скільки у нас талановитих дітей!
Я обожнюю подорожувати. І вже давно хочу з’їздити до улюбленого міста - Санкт-Петербурга. Думаю, у 2011 моя мрія стане реальністю.


Підемо в дитячий будинок


Владлен ВАСИЛЕНКО, фізико-енергетичний факультет, НО-42:
— Новий рік плануємо зустріти разом з одногрупниками. Ми так згуртувалися колективом, що всі свята проводимо разом. Скоріш за все, поїдемо в «Яремчу» чи «Буковель», ще обмірковуємо, бо це недешево. Обов'язково під Новий рік ми збираємо хороші книжки та іграшки, щоб віднести їх в соціальний центр та дитячий будинок. Мене там вже добре знають, тому що я займаюся там з дітьми уроками й іграми. Під Новий рік дітки завжди готують виступи. Ми також готуємо виступи для них. І, по секрету, це буде казка «Снігова королева».


За діда Мороза, Снігуроньку та сніжинок працювали О. ГАРКАВЕЦЬ, Т. ВАСИЛЕЦЬ, Д. ЗЕЛЕНСЬКА, В. ЖЕДЕНКО, А. КАНТ, А.ЧАЛА, М. ШАЛІМОВА.