З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
217 років тому, 5 (17) листопада 1804 року Імператор Олександр І підписав Стверджувальну Грамоту про заснування Харківського Імператорського університету.
Понад два століття минуло з тих часів, коли сплеск пасіонарної енергії молодого Каразіна збудив громадське життя у провінційному Харкові і спрямував його на втілення у життя дивовижного проекту – створення УНІВЕРСИТЕТУ. Упродовж цього часу служіння суспільству Каразінський університет був і залишається унікальним навчальним закладом, що сприяв перетворенню провінційного Харкова у потужний центр, готує фахівців за всіма класичними напрямками, залишається вірним університетській поліфонії пізнання, навчання та просвітництва. Наступного 2022 року виповниться 220 років від дня промови Василя Назаровича Каразіна 1 вересня 1802 р. перед дворянством:
«…Милостивые государи! Я смею думать, что губерния наша предназначена разлить вокруг себя чувства изящности, и просвещения. Она может быть для России то, что древние Афины для Греции», і далі : «Я полагал…, что от нас Госудаство будет заимствовать златоустых наставников в слове Божием и нравственности, что мы умножим просвещенных изьяснителей волей Царской, посадим мудрость на судах. Что просвещенные купцы, желающие отличиться в промысле своем, и быть достойными соперниками иностранных; придут почерпать у нас познания, что от нас изийдут витии, стихотворцы, имеющие прославить добродетель…, …умножим число врачей, которых одно приближение к одру страждущего дает ему надежду и отраду, что ученые, измеряющие течение светил небесних и силы природы, у нас будут образовываться».