З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
Однойменна із Харківським університетом газета «Харківський університет» –визнаний лідер в професійних колах із своїм неповторним обличчям, першого січня відзначає своє 205-річчя. 1 січня 1817 р. починається наша історія, коли побачило світ перше видання в Україні, на Слобожанщині, «Харьковские известия». Його почали випускати професори Харківського Імператорського університету… Наше 205-річне видання пережило багато складних і непростих моментів своєї історії і наразі єдине в Україні вузівське видання, нагороджене урядовою відзнакою. Редакція бережно зберігає документальне підтвердження того, що Ми - визнані другою кращою вузівською вітчизняною газетою держави. І щороку додаємо нові підтвердження до «іконостасу» грамот і відзнак, що займають цілу стіну редакційного приміщення. Плинув час. Газета неодноразово змінювала назву, формат, експонувалася як краще університетське видання і в столиці, і за кордоном… Все, чим жив і живе сьогодні Харківський Каразінський університет, все відображається на шпальтах газети. Пульс університетського життя – на ньому наша рука і серце. Чолом всім тим, хто подарував нам визнане і високопрофесійне видання. Ми пишаємося, що в епоху стрімкої ходи цифровізації «Харківський університет» продовжує залишатися особливою, необхідною формою генетичної університетської пам’яті…», що ЦИФРА – для людей, а не навпаки. Газета – це ми з ВАМИ. Отож, покладемо під університетську ялинку підшивку нашої ПАМ’ЯТІ-2021, як символ непорушності УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ традицій найстарішого УНІВЕРСИТЕТУ держави! Як АРГУМЕНТ ДУХОВНИХ скреп університетського загалу. Редакція зберігає підшивки газети, починаючи з 1940 року. І два роки тому ми ЗАВЕРШИЛИ їх цифровізацію ПОВНІСТЮ. Нинішній, грудневий, останній номер 2021 р. «Харківського університету», редакція присвячує найдорожчому для нас – людям Каразінського університету. Як ми прожили ще один рік в умовах всесвітньої коронавірусної пандемії? Газета сильна своїми людськими стосунками. Ми РАЗОМ робимо наш університетський соборний орган: студенти, викладачі, професори, співробітники, гості… Люди сюди йдуть, до аудиторії 2-51: хтось за черговим номером, хтось із своїми замітками, хтось несе свої перші вірші… Нас читають, на нас чекають. Дякуємо! Чекаємо на співпрацю і в Новому році!