Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Що під ялинку покладемо…

 

На медичному: доц. Д. В. ОКЛЕЙ, в.о. декана – «Закликаю вакцинуватися!»

ВІД РЕДАКЦІЇ. Яке новорічне свято може обійтися без казкових подарунків? Наші кореспонденти поцікавилися на факультетах, як прожили рік, що минає наші університетські люди.  За каразінських медиків говорив в.о. декана, доц. Д. В. ОКЛЕЙ, викладач кафедри хірургічних хвороб, оперативної хірургії та топографічної анатомії.  Денис Вікторович  - лікар-хірург, що практикує в серцево-судинній хірургії. Автор та співавтор понад 60 публікацій, співавтор 2 монографій, 2 патентів, 3 навчально-методичних видань, 2 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, 1 науково-популярного видання «Фармацевтична одіссея». У Каразінському університеті з 2008 року. Досвід – колосальний. Ясна річ, розмова вийшла не лише про новорічні очікування, практику, а й про  здоров’я, Covid-19 та  майбутнє…


-Денисе Вікторовичу, яким для медичного факультету був  2021 рік?

- Рік був дуже насичений, факультет успішно пройшов дві акредитації. Вдало впоралися із дистанційним та змішаним навчанням, що досить не просто у рамках нашої спеціальності. Відсвяткували урочистий випускний спеціалістів-медиків, на якому був присутній лікар-педіатр вищої категорії, кандидат медичних наук Комаровський Євген Олегович. Відкрили центр післядипломної медичної освіти. Пишаюся нашим факультетом і вірю, що все у нас буде в кращих традиціях і надалі!

- Розкажіть, будь ласка, як студенти медичного проходили практику цього року?

- На медичному факультеті практика розпочинається з другого курсу та триває до п’ятого включно. Практика проходить на всіх формах навчання і для вітчизняних студентів,  і для іноземних. На кожному курсі практика триває упродовж семестру.  На другому та третьому курсах практика складається з трьох напрямків (педіатричного, хірургічного та терапевтичного),  на четвертому та п’ятому - додається четвертий напрямок – акушерсько-гінекологічний. До початку карантину всі заняття проходили на відповідних клінічних базах, після погіршення епідеміологічної ситуації заняття були переведені у дистанційний формат.

-  Які завдання стояли перед студентами?

- Головне - відпрацювання теоретичних навичок студентів на практиці.  Це освоєння санітарно-гігієнічних норм та правил, видів та особливостей лікувально-діагностичних процедур, правил застосування медикаментів, використання та догляду за обладнанням та інструментарієм, норм та принципів роботи зі стандартизованою медичною документацією.

-  Із поставленим студенти впоралися?

- Так, цілком. Наші студенти завжди зацікавлені в отриманні практичних навичок та відповідально ставляться до навчального процесу загалом. У березні цього року студентський актив запропонував збільшити кількість навчальних годин з практики. Вчена рада факультету підтримала та затвердила пропозицію. І я також підтримую цей крок назустріч студентам,  на перспективу! А студентам перших курсів, у яких практика ще попереду, для вдалого її проходження раджу сумлінно оволодівати теоретичними знаннями, відповідально ставитись до навчання з перших днів.

- Давайте про Новий рік. Що чекаєте під ялинку?

- Від Нового року чекаю тільки позитиву! Хочеться нарешті подолати COVID-19, задля чого закликаю усіх вакцинуватися, жити в мирній і квітучій Україні, бачити зростання економічного рівня нашої держави. А наш університет робить усе можливе для цього, випускаючи фахівців високого рівня!  Бажаю усім окремо і кожному особисто міцного здоров'я, щастя, натхнення та здійснення всіх мрій!

-  Що для Вас особисто свято новорічне?

- Новий рік – це сімейне свято, сповнене теплом, дружньою атмосферою, затишком та очікуванням чогось нового, казкового та дивовижного.

Розмовляла одна із редакційних  Снігуроньок Ліна ТИМАРСЬКА.