Понеділок, червня 17, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Перший декан - жінка…


ВІД РЕДАКЦІЇ. Напередодні Нового року професора Віліну Анатоліївну ПЕРЕСАДЬКО призначено на посаду декана геолого-географічного факультету. Вона стала першою жінкою-деканом за часи двохсотрічної історії геолого-географічного факультету.
Щоб Ви знали: В. А. ПЕРЕСАДЬКО народилася 25 березня 1961 року в селищі Градизьк Глобинського району Полтавської області. Після закінчення в 1976 р. Мозоліївської восьмирічної школи навчалася в Харківському гідрометеорологічному технікумі за спеціальністю аеролог. Після року роботи на Харківській авіаційній гідрометеостанції, вступила на геолого-географічний факультет, який з відзнакою закінчила у 1986 р.

Навчалася в аспірантурі, у 1988 році в Інституті геофізики АН України достроково захистила кандидатську дисертацію «Природоохоронне картографування: стан, тенденції, перспективи». З 1988 року працює на кафедрі фізичної географії та картографії, з 2007 очолює її. 25 грудня 2009 р. в Інституті географії НАН України захистила докторську дисертацію «Наукові основи регіонального еколого-природоохоронного картографування».

- Віліно Анатоліївно, розкажіть про ваше призначення на цю посаду.

- У моєму житті все відбувається випадково: я випадково стала завідувачем кафедри, а ось тепер випадково стала деканом. А якщо серйозно, то влітку цього року заяву про звільнення з посади подав проф. К. А. НЕМЕЦЬ. І почалися пошуки кандидатури, від кафедри фізичної географії та картографії висунули мене. А на засіданні Вченої ради мою кандидатуру було одноголосно схвалено.

- Будь ласка, декілька слів про плани молодого декана?

- Планів багато. Але своїм стратегічним завданням вважаю – омолодження факультету, адже він катастрофічно старішає. Кадрове питання зараз є для нас найболючішим. На геологічному відділенні ми не маємо аспірантури, а відтак і не можемо «вирощувати» молоді кадри. Ось чому - відкрити аспірантуру на геологічному відділенні, створити раду – планую найпершим чином. Впровадження інноваційних технологій, ремонт в аудиторіях 5.67 та 5.69, оснащення їх сучасною технікою – теж нагальне питання. Щоб можна було проводити веб-лекції, запрошувати абітурієнтів, гостей, проводити урочисті заходи. Факультет взяв курс на інтерацію: інтеграцію внутрішньофакультетську, внутрішньоуніверситетську, міжвузівську, інтеграцію у науковому світі, відкриття нових спеціалізацій, а потім і спеціальностей «геоінформатика», «геологія нафти і газу», «конструктивна географія» тощо. Курс на підвищення ефективності наукових і навчальних лабораторій факультету – «Альтернативної енергетики», «Геоінформатики», «Палеонтології», і «Мікропалеонтології» тощо.


Розмовляла А. ЧАЛА, наш спецкор.