Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана

 

Доц. І. В. ГАРЯЧЕВСЬКА: «Успіх університету - це сума наших досягнень»

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. До новорічного круглого столу з деканами приєдналася на розмову і директор ННІ комп’ютерної фізики та енергетики, доц. І. В. ГАРЯЧЕВСЬКА. Ірина Василівна:

- Усі події, що відбулися в продовж 2021 року були важливі, хоча, на жаль, карантинні обмеження змінили наше життя. Навчальна та наукова роботи залишились дуже активними та продуктивними.  В ННІ комп’ютерної фізики та енергетики на різних кафедрах навчаються 8 аспірантів, з першого по четвертий курс. Лише в 2022 році перші три аспіранти закінчують навчання та наукове дослідження в рамках дисертаційної роботи. Через пандемію змінювався формат навчального процесу. Перехід до проведення Днів відкритих дверей у дистанційному форматі потребував певних зусиль. Рік розпочався з онлайн-марафону для абітурієнтів «Відкрий для себе Каразінський». Публічні виступи це  хвилюючий процес. Я дуже вдячна за підтримку співробітникам інституту та співробітникам медіа-центру університету.

У січні збірна команда навчально-наукового інституту комп’ютерної фізики та енергетики посіла III місце у комплексному заліку 70-ї студентської Спартакіади Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. У березні міжнародне товариство SPIE затвердило створення двох нових студентських структур на базі Міланської політехніки та Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Студентський осередок ХНУ об’єднав студентів чотирьох факультетів (ННІ КФЕ, фізичний, математики і інформатики та РБЕКС). На сьогодні це шостий діючий студентський осередок SPIE в Україні та другий у Харкові. Започаткований у тому числі силами студентів та викладачів кафедри комп’ютерної фізики, осередок відкриває нові можливості для студентів та молодих вчених у сфері розвитку, освіти та наукової діяльності, зокрема доступ до наукових журналів, освітніх курсів, індивідуальні та тревел гранти, фінансування освітніх, наукових та просвітницьких заходів.

Студенти брали активну участь в наукових дослідженнях, виступали на міжнародних конференціях, для студентів були організовані наукові та методичні  семінари. Наприклад, в рамках міжнародної конференції International Conference for Young Professionals in Physics and Technology відбулася спеціальна дискусія присвячена питанням навчання та наукової роботи за кордоном. Випускники нашого факультету Олег Єрмаков та Антон Овчаренко, які мають досвід навчання та роботи за кордоном, розповіли про основні кроки, необхідні для продовження навчання та наукової роботи в інших країнах. Вони відповіли на низку питань.

Безумовно, дуже надихає можливість проведення заходів в звичайному форматі. Захисти дипломних робіт, хоча і з певними обмеженнями, але відбулись традиційно.

У вересні 2021 року Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна гостинно відкрив двері для усіх охочих пізнати навколишній світ в межах проекту «Ніч науки». Це «живе» спілкування з школярами, за яким усі так скучили.

Плани на наступний рік? Працювати!!! Університет  - це кожен із нас, успіх університету - це сума наших досягнень. Отож,  я бажаю усім: міцного здоров’я, сил, натхнення; нових креативних ідей для наукових досліджень, отримання видатних досягнень, зростання індексів та наукових показників; збільшення кількості обдарованих студентів для мотивації викладачів до розвитку, пошуку нових підходів, вдосконалення педагогічної майстерності; інноваційних розробок, корисних для суспільства, міста, країни.

Л. ТИМАРСЬКА.