З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
ВІД РЕДАКЦІЇ: Декан історичного факультету, доц. С. Д. ЛИТОВЧЕНКО завжди готовий зустрітися із кореспондентом університетської газети. Сьогодні його розповідь про основне в колективі упродовж 2021-го року.
– - Сергію Дмитровичу, що стало найважливішою подією на історичному цього року?
– - Надзвичайно великий набір студентів першого курсу бакалавріату – 117 осіб на денне відділення. Такого не було майже 20 років…
– - Чи захищалися дисертації?
– - Вперше пройшов захист кандидатської дисертації за новими правилами, але ми ще не отримали підтвердження з міністерства. Аспірант: О. ЯНКУЛ, науковий керівник – проф. С. М. Куделко.
– - Як факультет долав і долає труднощі карантину?
– - Найсерйозніші труднощі – карантині обмеження та пов'язаний з ними частковий онлайн формат проведення лекцій. Але викладачі факультету забезпечили усі загальні курси ди---станційними розробками у системі Moodle , частину цих курсів вже сертифіковано, частина готується до сертифікації.
– - Як жили студенти?
– - Навесні провели онлайн День історичного факультету. Восени студенти першого-другого курсу відчайдушно готувалися до конкурсу «Альма-матер», де ми отримали почесне третє місце. Проводили традиційні різноманітні конференції, семінари та конкурси. Найголовніший – конкурс наукових робіт молодих учених ім. проф. Б. А. Шрамка. Його переможці отримали дуже значні грошові винагороди від меценатів. Серед планів на рік наступний - переглянути наповнення магістерської програми, спираючись на анонімне опитування випускників магістратури цього року. І всупереч карантинним обмеженням розширити міжнародні зв'язки історичного факультету.
Всім університетським колегам і студентам - – міцного здоров'я, а Університету зберігати статус класичного вищого навчального закладу, навіть якщо вітри сучасності не завжди сприятливі.