Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Нові програми

 

Каразінський запроваджує програму дуальної освіти

ВІД РЕДАКЦІЇ. Що таке дуальна освіта? Чому молодь не має уявлення про значення цього поняття? Чому дуальні програми зовсім не популярні в Україні, але добре відомі у Європі, а особливо в Німеччині? На ці запитання відповідає доцент кафедри міжнародних економічних відносин Юлія Миколаївна МАХАНЬОВА.

Дуальна освіта - це освітня програма, за якої теоретичні знання студенти отримують в освітньому закладі, а практичні – на підприємстві, в компанії. Це не просто пройти практику декілька тижнів у компанії, а саме працювати там, оскільки ці компанії беруть безпосередньо участь у розробці навчальної програми. Чому ж це так важливо? Тому що університет готує спеціалістів, які будуть затребувані, яких потребує ринок праці. Також такі програми підвищать рівень зайнятості серед випускників. Сучасний світ дуже динамічно розвивається і те, що було актуально 10-20 років тому, вже є не актуальним сьогодні, тому ми повинні адаптувати програми під сучасний ринок праці, бо за такими програмами – майбутнє!

Тому Каразінський університет, а саме Каразінська бізнес школа є учасником проекту ЄС ЕРАЗМУС + «ІНТЕГРАЦІЯ ДУАЛЬНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В МОЛДОВІ ТА УКРАЇНІ / COOPERA». Мета проекту  -  інтеграція дуальної вищої освіти у країнах-партнерах (Україні та Молдові), а також розвиток навичок працездатності, підвищення релевантності навчання студентів відповідно до потреб професійного світу, досягнення більшої економічної ефективності та соціальної інтеграції. До складу консорціуму входять університети Німеччини, Іспанії, Болгарії, Польщі та Словенії. Співробітники Каразінської школи бізнесу вивчають досвід реалізації дуальних програм у цих країнах та використають дані знання для запровадження такої програми в університеті, взявши за основу бакалаврську програму «Бізнес-адміністрування». Каразінська школа бізнесу активно шукає підприємства та компанії, які зацікавлені виступити партнерами та разом з університетом пілотувати таку програму.

Доц. Ю. МАХАНЬОВА, кафедра міжнародних економічних відносин.