Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Відгомін сесії

Результати аналізуємо


Доц. В. В. МАРТИНЕНКО, заступник декана з навчальної роботи біологічного факультету: «Всі заліки й іспити у нас на факультеті пройшли згідно плану. Не було ніяких зауважень. Я вибірково перевіряла явку студентів і хід іспитів, які проходили у письмовій формі. Висновок: усе пройшло організовано, на відповідному рівні. За результатами зимової сесії абсолютна (загальна) успішність студентів факультету складає 86 %, якісна – 56, 5%. Тобто із 400 студентів факультету – 226 впоралися із сесією на добре та відмінно. По курсах - традиційно краще сесію склали четвертий і п’ятий – тут значно вищий відсоток і абсолютної, і якісної успішності – 89 % та 81 % відповідно. Радують цьогорічні результати на другому курсі – 90 % абсолютна успішність і 60 % якісна – це доволі високі показники. Перший же курс, і це для нас не стало неочікуваністю, при досить високій абсолютній успішності (87, 5 %), лише 32, 5 % мають якісну успішність (26 із 80 склали сесію на відмінно та добре). І лише один першокурсник відмінник. За результатами сесії за невиконання навчального плану п’ятеро студентів відраховано. 45 студентів факультету отримуватимуть підвищену стипендію, з яких троє – іменні (імені Буланкіна, Мечникова, Нагорного). Усі результати сесії аналізуються, обговорюються на традиційних засіданнях ученої ради факультету, навчально методична комісія робитиме певні висновки, прийматиме рішення, щоб наступна сесія дала кращі результати. Для цього працюватимемо і у плані оптимізації відвідування студентами занять, активній роботі протягом семестру. Адже більшу частину балів студент може отримати саме за роботу в семестрі (60 балів із 100). Особливо це важливо донести до першокурсників. Ми їм про це неодноразово говорили, проводили роботу куратори. У нас уже третій рік на першому курсі діє факультатив «Основи організації ефективної і безпечної навчальної діяльності», який допомагає першокурсникам адаптуватися до навчального процесу в університеті після школи. На заняття ми запрошуємо психолога, яка допомагає студентам у роботі. Напередодні цієї сесії ми навіть проводили батьківські збори для першокурсників. Нашою метою було встановлення контакту з батьками, доведення до них результатів роботи їхніх дітей, щоб і діти, і їхні батьки мали змогу побачити слабке місце, на що більше звернути увагу».

 

 

Позитивна тенденція


Доц. І. М. КУДРЯВЦЕВ, заступник декана з навчальної роботи фізико-енергетичного факультету: «Цьогорічну зимову сесію наші студенти склали набагато краще, ніж минулу. Головні покращення відбулися на першому курсі – із 51 студента 37 склали на стипендію, сім – підвищених. П’ятий курс у нас маленький – всього п’ятеро студентів і там 100-відсоткова успішність. На четвертому курсі теж усі 15 студентів бюджетної форми навчання склали сесію відмінно. Як бачимо, по всіх курсах тенденція позитивна: із 138 студентів факультету 89 стипендіатів, з яких 17 мають підвищену стипендію. Троє студентів перевелися на інший факультет, а одного за невиконання навчального плану відрахували. Взагалі студенти навчаються з великим задоволенням, намагаються тримати марку факультету. Можна сказати, що наш факультет – «в’язниця» відмінників».


В. ЖЕДЕНКО.