Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить-2011. Лютий.

 

110 років ректору І. М. Буланкіну


9 лютого в Музеї історії університету урочисто відкрилася виставка, присвячена 110-річчю від дня народження професора, фундатора і першого завідувача кафедри біохімії, ректора Харківського університету у 1945 - 1960 рр., академіка Івана Миколайовича Буланкіна. Тут представлені документи, фотографії та особисті речі проф.. І. М. Буланкіна - науковця, ректора, громадського діяча і непересічну людину, Громадянина, люблячого чоловіка й батька. Серед експонатів - етюди І. М. Буланкіна, виконані олівцем та аквареллю, прикрашені трудовими гаслами грамоти 1930-х років, матеріали щодо відродження університету у післявоєнний період, реконструкції нової будівлі університету, наукові праці Зі спогадами про Івана Миколайовича виступили завідуючий кафедрою біохімії проф.. Є. Е. Перський; донька - Наталія Іванівна Буланкіна, доцент біологічного; старший науковий співробітник музею історії І. В. Калініченко й ін.

 

Круглий стіл


«Співпраця в галузі освіти і науки» працював 9 лютого в залі засідань вченої ради Харківського університету у рамках виконання Плану заходів щодо реалізації Угоди між Харківською обласною державною адміністрацією та Адміністрацією Бєлгородської області про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво. В.. А. Ландсман, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації відкрив збори доповіддю «Аспекти міжнародного прикордонного співробітництва вузів Харківського регіону - досвід та перспективи». Вітали присутніх Генеральний консул Російської Федерації в м. Харків В. І. Філіпп та начальник департаменту освіти, культури та молодіжної політики Бєлгородської області - заступник голови уряду Бєлгородської області Ю. В. Коврижних. За результатами обговорення була ухвалена резолюція, в якій позначені заходи на 2011 рік у рамках реалізації Угоди про співробітництво.

 

День народження В. Н. Каразіна


10 лютого (30 січня) 1773 року в с. Кручик народився відомий український вчений, просвітник та громадський діяч Василь Назарович Каразін, чиє ім'я носить заснований ним один з найстаріших університетів Східної Європи - Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. Біографія Василя Назаровича Каразіна - це літопис видатної людини. Ініціатор створення одного з перших у Європі Міністерства народної освіти, автор ліберальних проектів реформування державного устрою і народного господарства, вчений-енциклопедист, якому належить близько 60 наукових праці та відкриттів в різних галузях знань - агрономії, астрономії, органічної і неорганічної хімії, метеорології , завжди з нами, покоління за поколінням запрошуючи до університету нові й нові покоління молоді до Храму наук за знаннями. З 2004 р. на 200-річчя Харківського університету пам'ятник В.Н. Каразіну (1907 р., скульптор І. Андреалетті, проект п'єдесталу - О.М. Бекетов), встановлений біля головного входу в Університет. Пам»ять про видатну людину жива не в лише в університетській громаді, а й далеко за межами України. Vivat academia! Vivant professores!

 

«Бібліотекарем року-2010»


стала головний бібліограф ЦНБ Ніни Михайлівни БЕРЕЗЮК. Три монографії, понад сто публікацій, пов’язаних з історією Харківського університету і його бібліотеки – її науковий доробок. Родина Каразіних, ректор університету В. Я. Джунковський, патріарх історії Слобожанщини Д. І. Багалій, репресований у 30-ті роки, вихованець Харківського університету, директор бібліотеки імені В. І. Леніна (сьогодні РДС) В. І. Невський, знищений забуттям видатний український бібліотекознавець К. І. Рубинський – все це люди, грані професійної і громадської діяльності який відтворено у дослідженнях Н. М. Березюк. Вітаємо. Ніно Михайлівно!

 

Художній ансамбль


Чжензянського педагогічного університету (КНР), який відбувся в актовій залі Харківського університету, присвячувався китайському Святу Весни. Присутні мали нагоду близько познайомитися із китайською культурою з концертних номерів та доповідей на дану тему. Функціонувала виставка «Разом відсвіткуємо китайський Новий рік».
Байбак Тимко,
символ і талісман біологічного факультету, на біостанції в Гайдарах звістив 2 лютого всім присутнім, що весна -2011 ще затримається на шість тижнів. Це повідомлення Тимка-2 передав доц..В. А. Токарський. Віктор Арсентійович підкреслив норовливий характер свого вихованця, який навіть не дозволив надітити на себе до свята сеціально пошитий український костюм.
Перемогу з міні-футболу
збірної команди працівників Харківського університету за програмою обласної Спартакіади «Здоров»я» серед вищих навчальних закладів підтвердив виграний фінальний матч наших футболістів у команди Національнох юридичної академії ім..Я. Мудрого з рахунком 8: 4.


Мить зупиняли О.НОВИКОВА, А. ЧАЛКО