П'ятниця, червня 14, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Пам’ятник Учителю

В рамках клубу університетських історій відбулася презентація книги «Маслини – античне поселення у Північно-Західному Криму: статті та спогади». У книзі зібрані воєдино опубліковані в різних виданнях впродовж понад двадцять років основні статті відомого харківського археолога, педагога Валерії Олександрівни ЛАТИШЕВОЇ (1934 – 2002), доцента кафедри стародавнього світу та середніх віків історичного факультету, присвячені дослідженню античного поселення Маслини в Північно-Західному Криму. Разом із цим у збірці представлені спогади про Валерію Олександрівну, а також бібліографія її наукових праць.
Головну роботу для виходу книги у світ провів доц. О. П. МАРТЕМ’ЯНОВ, викладач кафедри історії стародавнього світу.
Проф. С. І. ПОСОХОВ, декан історичного факультету: «Сьогодні ми не просто презентуємо вихід книги про Маслини, але і проводимо вечір пам'яті нашого Учителя Валерії Олександрівни Латишевої, яка своїм неспокійним духом, жагою до науки зробила чимало для нашого факультету, університету і нас – її учнів. Наш університет – це не стіни, а люди, які у ньому працюють. Все, що у нас є доброго, це від наших Учителів. І вони будуть живі доти, доки ми будемо про них пам’ятати. Ще у 2003 році у нас виникла ідея створити таку от книгу. Нарешті ми її втілили в реальність».
Також на вечорі пам'яті В. О. Латишевої були присутні її учні та одногрупниця, близька подруга проф. В. І. АСТАХОВА, колега доц..М.С.ЛАПІНА.


В. ЖЕДЕНКО.