П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Лист до редакції

Презентація результатів

Фахівці кафедри експериментальної ядерної фізики взяли участь у презентації наукових результатів на засіданні щорічної наукової сесії Національного дослідного ядерного університету Росії «Московський інженерно-фізичний інститут». Засідання відбувалося за 42 тематичними секціями, що представляли всі напрямки наукової діяльності НДЯУ МІФІ. Традиційно вчені Харківського університету з фізтеху презентували тут свої досягнення на секції «Актуальні проблеми фізики ядра, частинок, астрофізики і космології».

Доповідь про динаміку електронів високих енергій була результатом досліджень на основі експериментальних даних, отриманих за допомогою супутникового приладу СТЕП-Ф виготовлення ХНУ імені Каразіна, що відпрацював у відкритому космосі на борту Російського супутника «Коронас-Фотон» упродовж 2009 р. А одна з усних доповідей так і називалася «Час життя електронів радіаційних поясів Землі за вимірюванням при допомозі приладу «Степ-Ф космічного апарату «Коронас-Фотон».

Тривалу дискусію серед присутніх викликала друга доповідь про оригінальну ідею сектору космічних досліджень ФТФ – розробити компактний прилад для вивчення ефектів одноразових збоїв в електронних мікросхемах під дією зарядженої радіації у навколоземному просторі. Ще одна доповідь була підготовлена спільно з фахівцями Інституту астрофізики НДЯУ МІФІ та вченими Інституту фундаментальних досліджень з м. Мумбай (Індія), яку представив від імені авторського колективу В.М.Юров – головний конструктор комплексу наукової апаратури космічного експерименту «Сонячний монітор». Зазначений спільний експеримент пропонується для виконання Російському Федеральному космічному агентству «Роскосмос» і Державному космічному агентству України в рамках російського-українського співробітництва у сфері освоєння космосу у мирних цілях.

Ось така традиція щорічно звітувати про свої наукові досягнення на наукових сесіях, конференціях молодих вчених та ін.., існує в НДЯУ МІФІ ще з 1997 р. Вона «тримає» вчених на певному рівні досліджень, сприяє ознайомленню всіх бажаючих (і студентів з аспірантами), запрошених з інших країн із здобутками, знайомить із досягненнями. Дуже привабливим нам здається такий досвід колег із НДЯУ МІФІ. А вам?

О.ДУДНИК, завідувач сектору космічних досліджень ФТФ