Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Спорт

Перемога з «ЧЕР-ХІП-ХОПУ».

В Харкові завершився чемпіонат України з черлиденгу. Срібні медалі чемпіонату у командних змаганнях в номінації «ЧЕР-ХІП-ХОП» отримала команда нашого університету, за яку виступали Ганна АЛЬЗОБА, Тетяна РИЖОВА (соціологічний факультет), Анастасія ДЕРЕКА (факультет психології), Юлія КУЗЬМЕНКО та Маргарита ЄЛАГІНА (факультет іноземних мов), Яна МУНТЯНУ (біологічний факультет) та Ірина ЗАЄЦЬ (філософський факультет). Тренує команду старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту, майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики Надія Володимирівна АВДАСЬОВА.

Найпрекрасніша висота

Виповнилося 60 років головному тренеру харківського «Металіста», Заслуженому тренеру України Мирону Богдановичу МАРКЕВИЧУ. У Харківському університеті діє клуб дружби студентів-футбольних уболівальників та гравців «Металіста». Ось чому такий видатний ювілей улюбленого тренера не міг пройти повз увагу громадськості університету. Ми знаємо, як рідко буває так, щоб одна і та ж людина досягла визначних висот і як гравець, і як тренер. Але як гравця його зараз згадують лише футбольні фанати. А ми пишаємося ТРЕНЕРОМ від Бога – Мироном Богдановичем Маркевичем.

Особливою сторінкою у тренерській кар»єрі Мирона Богдановича стала робота в «Металісті», який він очолив влітку 2005. Через два роки харківська команда вперше в історії зуміла завоювати бронзові медалі чемпіонату України, і ось уже чотири сезони підряд утримує цю позицію. А Мирон Маркевич як головний тренер є сьогодні лідером і рекордсменом серед своїх колег по числу проведених матчів в елітному вітчизняному дивізіоні (вища ліга, Прем»єр-ліга): свої команди він виводив на ігри чемпіонату України 483 рази! Весною 2009 «Металіст» вийшов у 1\8 фіналу Кубку УЕФА. З роси і води команді улюбленого «Металіста»і її тренеру.

О.ГАРКАВЕЦЬ, студент «Творчої майстерні»