Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Найавторитетніша студентська організація

ХХХІІІ конференція первинної профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів звітувала про роботу комітету за період з 20 лютого 2010 р. по 30 березня 2011 р.. На заході були присутні ректор університету проф.. В. С. БАКІРОВ, перший проректор з наукової роботи проф.. І. І. ЗАЛЮБОВСЬКИЙ, проректор з адміністративно-господарчої роботи доц. А. М. УДОД, проректор з економічних питань В. М. РИШКОВ, голова первинної профспілкової організації університету проф. О. Ф. ТИРНОВ, голова СНТ О.О. ЧАБАН, декани факультетів, актив студентського самоврядування. Кількість присутніх засвідчила, що діяльність профспілки дійсно необхідна, питання, які піднімаються цією організацією, актуальні та важливі.

На порядок денний було винесено дев’ять питань. Робота конференції розпочалася зі звіту голови профкому С. С. МАХНОВСЬКОГО. Доповідь була змістовною та лаконічною. Сьогодні вже двадцять факультетів залучено до профспілки. Спілка налічує 9182 членів. Зі слів Сергія Сергійовича на сьогодні головна увага зосереджена на оздоровленні студентів та популяризації спорту. Зокрема, цьогоріч з’явився новий напрямок роботи – проведення спартакіади між мешканцями гуртожитків. Не менш важливими питаннями залишаються соціально-економічний захист членів профспілки, покращення житлових умов у гуртожитках, культурно-масова діяльність. Присутні дізналися про заходи та акції, проведені профкомом: День здоров’я, День донора, День самоврядування… Похвалився голова й здобутками організації – організовано курси водіїв, оформлено понад 500 міжнародних посвідчень ASIC, знижки до театрів, зустрічі з колегами Сумського та Бєлгородського університетів. Були означені й проблеми. Зокрема, голова профкому розповів про невтішну ситуацію з санаторієм-профілакторієм «Беревісник». На жаль, кількість охочих оздоровитися в цьому закладі нині зменшується. Тому профком з метою заохочення студентів до відпочинку та оздоровлення надає 100 % знижку на путівки до «Буревісника». Далі звітував А. В. ПАСІСНІЧЕНКО про роботу ревізійної комісії. Присутні детально дізнатися скільки коштів профком витратив протягом року та на що пішли витрати. Про хід виконання Угоди між адміністрацією університету та первинною профспілковою організацією студентів, аспірантів і докторантів на 2010 – 2014 рр. доповідала заступник голови профкому І. П. НІКІША.

Робота профкому отримала задовільну оцінку, делегати більшістю голосів затвердили звіти. Слово тримали і голова мандатної комісії М. ТКАЧЕНКО та делегат від фізико-технічного факультету М. ШИЛОВА, яка запропонувала підтримати проект змін до Положення про первинну профспілкову організацію студентів, аспірантів і докторантів університету. Делегати конференції одностайно ухвалили цей документ.

За активну роботу в профспілковому житті подяками нагородили п’ятикурсниць М. СУЛУАШВІЛІ з психологічного факультету та О. КУВАКІНУ з факультету комп’ютерних наук.

Уже традицією стало наприкінці конференції спілкування зі студентами ректора Віля Савбановича БАКІРОВА. До столу ректора університету та голови профкому надходять і надходять записки-запитання з аудиторії. Запитання серйозні та актуальні. Як завжди студентів цікавила ситуація з цінами на харчування, про створення медичного пункту в Північному корпусі та приміщення для репетицій колективів художньої самодіяльності. Ректор запевнив, що керівництво університету постійно йде назустріч студентам і що ці питання будуть вирішуватися. Особливо хвилює студентів питання підвищення сплати за проживання в гуртожитках. Віль Савбанович мусив визнати, що підвищення не уникнути, через зростання комунальних тарифів, проте запевнив, що будь-які зміни відбуватимуться відкрито та обґрунтовано. Узагалі, ректор зазначив, що проблема гуртожитків є дуже важливою для нього, адже це питання є пріоритетним у його ректорській програмі. На конференції працювала Тетяна ВАСИЛЕЦЬ.