Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Дивовижний ювілей

 

50 років разом…


Дивовижний ювілей відзначає Василь Іванович ЛАРІН, директор НДІ хімії, крупний учений, прекрасна людина, висококваліфікований викладач, шанований член колективу хіміків – піввіку він живе і трудиться у Харківському університеті. А ще дивовижніша біографія ученого. Настільки прекрасна для того, щоб нам з вами вчитися на таких прикладах…
Доктор хімічних наук, професор, Заслужений науковий співробітник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, академік Академії наук вищої освіти України починав свій трудовий шлях учнем зварювальника, фрезеровщиком на Харківському велосипедному заводі, служив в армії. А з 1961 р. – починає працювати лаборантом в НДІ хімії університету. Лаборант, молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник, учений секретар, заступник директора з наукової роботи, а з 1996 р. і по сьогодні— директор інституту і завідувач відділу фізичної хімії та електрохімії розчинів – це удові сходинки. Створена проф. В. І. Ларіним наукова школа з фізичної хімії та електрохімії — одна із провідних в Україні. В рамках розвитку свого наукового напрямку професор підготував два доктори і п»ять кандидатів хімічних наук. Наукова, навчально-виховна та громадська діяльність проф..В.І.Ларіна спрямована на развиток електрохімії та створення сучасних екологічно чистих ресурсозберігаючих технологій для приладобудівельної та хімічної галузей промисловості в Україні.
1974 р. – успішний захист кандидатської дисертації. 1992  — докторська дисертація. Читає провідні навчальні курси, автор трьох монографій, понад 340  наукових праць, 11  авторських свідоцтв СРСР на винаходи і  9 патентів України. Нагороджений медаллю «За багаторічну сумлінну працю», знаком «Відмінник освіти України», знаком «Винахідник СССР», знаком Міністерства освіти України «За наукові досягнення», дипломом лауреата академічної нагороди Ярослава Мудрого, подякою прем»єр–міністра Украини… І справа не в самих нагородах, справа в тому, що ніякі нагороди не в змозі змінити прекрасної, порядної людини, нашого чуйного колегу стати іншим. Завжди рівний у поводженні, завжди доброзичливий, завжди підтягнутий і чесний у вирішенні будь-яких проблем.
С.. ШАПОВАЛОВ, доктор химических наук.
ВІД РЕДАКЦІЇ. Редакція «Харківського університету» приєднується до вітань колективу хіміків і бажає нашому постійному авторові і шанувальнику міцного здоров»я і всіляких гараздів. З роси і води Вам, дорогий Василю Івановичу.