Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«Успіхи учнів – мої успіхи»

«Успіхи учнів – мої успіхи» -  Олександр Михайлович ЄРМОЛАЄВ,
професор , завідувач кафедри теоретичної фізики.


ВІД РЕДАКЦІЇ. 50 років присвячено викладацькій роботі в університеті і науці. Сьогодні викладає на на фізичному, радіофізичному та фізико-технічному. Досліджує електромагнітні системи на кривих поверхнях, зокрема вуглецеві та напівпровідникові нанотрубки. Разом із своїми учнями виконує прогресивні наукові роботи, результати з яких можуть бути використані для вдосконалення нанотрубок.
– Олександре Михайловичу, розкажіть про Ваші цьогорічні успіхи?
– Успіхи моїх учнів – це й мої успіхи. Георгій Ілліч РАШБА зараз успішно працює над докторською дисертацією. Сподіваюся за кілька років побачити успішний його захист.
Марія СОЛЯНИК успішно навчається в аспірантурі. Вона виявила хист до наукової роботи ще студенткою, виконавши кілька чудових наукових статей. Зараз у списку її наукових робіт – п'ять надрукованих статей, серед яких дві – в Європейських журналах, що дуже престижно; ще п'ять публікацій у співавторстві зі мною та доцентом Г.І.РАШБА прийняті до друку. Марія виступала на Міжнародних конференціях у Донецьку й Саратові. У 2009 р. вона перемогла на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Станіслав КОФАНОВ має у своєму активі три наукових статті у співавторстві зі мною та доц. Г.І. РАШБА, одна з яких прийнята до друку в Європі. У 2010 р. він переміг на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Станіслав бере активну участь у роботі СНТ і є кандидатом до аспірантури.
Особливе досягнення – це другий рік поспіль перше місце кафедри у рейтингу кафедр природничого профілю.
– Чим для Вас є наука?
– Наука – це справа, якій я приділяю весь вільний від викладання час. Наукова робота забирає набагато більше мого часу, ніж викладання. Коли б обирав сьогодні справу свого життя, я би більше часу приділяв вивченню математики і в школі, і в університеті, адже математика – це мова фізики, без першої другої не існує. Можливо, я б навіть взагалі став математиком. Разом із фізикою розвивається її математичний апарат. Сьогодні фізичні теорії мають оперувати такими математичними знаннями, які не дають на фізичному факультеті.


Інтерв»ю в номер провела А. КАНТ.