Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Творчий вулик університету

Творчий вулик університету


Навчання, навчання, навчання… Дім – університет – дім – університет… Ні! Зовсім не так виглядає студентське життя у студентів-каразінців! Поквапимося розібратися в цьому разом…
…ГОЛОВА Студентського наукового товариства університету Максим ФАЛОМЄЄВ підтверджує, що СНТ університету нараховує десятки гуртків, 20 факультетських відділень студентської науки. Максим відправляє нас до найактивніших – на історичний факультет. СНТ істориків існує з 1936 року, об’єднує 77 студентів та 10 аспірантів. Його куратор, заступник декана з наукової роботи – доцент кафедри історії України Володимир Олександрович КУЛІКОВ: «Провели традиційну «Міжнародної краєзнавчої конференції молодих вчених», яка зібрала студентів та провідних фахівців з теорії краєзнавства, краєзнавства Слобожанського краю. Традиційною стала наукова співпраця у цій галузі з Бєлгородським державним університетом. Триває підготовка і до квітневих «Каразінських читань. Видаємо фаховий збірник історичного факультету «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії: Збірник наукових праць».
…ТІ СТУДЕНТИ, які прагнуть працювати на захисті студентських прав і допомогти їх захистити своїм друзям - йдуть провести свій вільний час у студентському профкомі! Голова профкому студентів, аспірантів і докторантів Сергій МАХНОВСЬКИЙ: «Це найчисленніша громадська організація університету, що об’єднує у своїх лавах понад 9 000 осіб. Керівництво організацією здійснює виборчий орган – профспілковий комітет, до складу якого входять найактивніші представники з усіх факультетів університету. Приходьте до нас на засідання профкому, послухайте, які серйозні проблеми стоять на порядку денному.
…ДЕЩО, як ми переконалися, студенти створюють власними силами, наприклад Дебатний клуб! Про них ми дізналися від ініціативної студентки кафедри політології Віти ЖУГАН: «Дебати - стимулюють розвиток критичного мислення – вміння аналізувати, виявляти сильні та слабкі сторони тих чи інших тез, виробляти оптимальне рішення з урахуванням наявних ресурсів, розвиток структурного мислення. Дебати не передбачають вироблення єдиної пропозиції, а дозволяють кожному розглянути проблему з різних сторін та зробити свої власні висновки. Засідає клуб регулярно, двічі на місяць. І збирає десятки студентів різних факультетів.
…ТОЙ із КАРАЗІНЦІВ, ХТО ЛЮБИТЬ ПОЖАРТУВАТИ… йде до КВК! Цього року першість в університеті виборола команда механіко-математичного факультету. Женя ГОДУН: «Команда КВК мехмату «Зайчики в трамвайчике» була створена приблизно п»ять років тому. Минулого році на день першокурсника факультету приїхали наші друзі з команди Донецька. Почалася нова історія. У складі: Даша ОГОЛЮК вона ж «Білка» вона ж капітан, Марина МІНЮКОВА, Родіон КУШНІР, Дмитро МЕДВЕДЮК, він же «ведмідь», Паша КОНОНОВ він же «блондинка» Майя СОКОЛОВА, Влада ПОЛТОРАЦЬКА (філфак) і я. Наші наміри дуже серйозні – вирішено повністю відновити команду та підняти її на рівень ліги!
…Є СТУДЕНТИ, котрі намагаються ЗЛОВИТИ мить за допомогою фотоапаратів! Вони об'єдналися у "Фотоклуб". Керівник фотоклубу П. ПРАВДА : «Створений у 2008 році, наш фотоклуб – і учасників, і аудиторію – об»єднує переважно студентську молодь. Працює і веб-сайт www.unifoto.org., котрий є головним інформаційним джерелом анонсованих подій, а також авторською галереєю наших фотографів».
…СПРАВЖНІ АКТОРИ зібралися в Студентський аматорський театр філологічного під назвою "CIкава". Євген КАЛЬНИК - актор-аматор, студент-філолог: «Нам уже рік - театр народився восени 2008 р., хоча невеликі постановки за участю деяких акторів були ще раніше. На день факультету, навесні 2008 показували фрагмент із "Приборкання непокірної" за Шекспіром. Упродовж минулого року показали "Безталанну" за Тобілевичем на день української мови і писемності, відіграли різдвяний вертеп. Популярними були наші колядування. Навесні поставили "Кумедні манірниці" за Мольєром. Готуємося до проведення творчого вечора Ліни Костенко. Наш головний керівник і помічник, і порадник - заступник декана з виховної роботи - Ірина Робертівна Мурадова.
…Нам сподобалася «перерва» у студентів-каразінців. А вам? Творче життя університету дуже різнопланове та різноманітне, шукайте своє місце за межами лекційних та практичних занять.


Перерву провели В. ДЕНИСЕНКО, Є. ПРИТУЛА, наші спецкори.