Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університет бажає удачі!

 

Університет бажає удачі!

 Дощ в дорогу – гарна прикмета…  Сльози дощу – це і радість, і сум, надії і сподівання. Сьогодні, 1 липня 2011 року, в доросле, самостійне життя ідуть випускники одного з найпрестижніших вузів Східної Європи – Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Молоді та енергійні. Всього їх 2326 осіб (1459 магістри, 876 спеціалісти). Весь світ біля їхніх ніг. Попереду  – все життя!
На годиннику 8.30. Мантія випускника одягнена, святковий макіяж, останні приготування – дівчина напроти, мабуть, тільки зараз починає розуміти, що йде не на звичайні літні канікули.
-Я – БІДА Анастасія. Філолог, група ЛУ-52. Зі студентського життя запам’ятався найбільше дивовижний випадок - пропозиція руки і серця в стінах університету. Це було на третьому курсі, йшла пара Олени Юріївни Матушек. По її закінченні зайшов хлопець з букетом квітів в руках і почав перед сотнею студентів освідчуватися в коханні нашій однокурсниці… Зараз вони подружжя. І сьогодні в цієї родини подвійне свято: моя однокурсниця отримує диплом фахівця, а їхній їхній донечці Полінці виповнюється сім місяців. Диплом писала у Матвєєвої Тетяни Степанівна: «Притчеві елементи в малій прозі І. Франка»). Було саме задоволення.
Поруч - двоє хлопців: РУДЕНКО Андрій (ФТ-51) та ГЕЙДАРОВ Вусал (Ф-155) університетську дружбу не забудуть ніколи:
- Говорять, якщо у людини є диплом – значить вона мала шанс отримати вищу освіту, але це не про Харківський Університет, де знання висококваліфікованих спеціалістів і їх професіоналізм вдало  поєдналися в ефективну програму навчання студентів., - розповідає Вусал. -Хочу спробувати свої сили в аспірантурі. Говорячи про перспективи після закінчення факультету, то їх дуже багато: від роботи вчителем до наукової діяльності. Наприклад, одного з найуспішніших студентів минулорічного бакалаврського випуску - Козакова Олександра запросили на навчання в США одразу в аспірантуру.
Викладачі та декани  хвилюються не менше. Ці студенти  стали частиною їхнього життя.
-Я ними пишаюсь. Цікаві, живі, сильні, серйозні, знають чого хочуть від буття, - так говорить про випускників 2011 року декан факультету комп’ютерних наук - Лазурик
Валентин Тимофійович доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри моделювання систем і технологій. - Це шостий випуск ФКН. Вони не зробили переворот в програмуванні: жахливий комп’ютерний вірус не винайдено (сміється!). Але це люди, які мають мету і будуть робити все можливе для її реалізації.
Дізнаюся, що близько п’яти - шести продовжать своє навчання за програмою співпраці  університетув Швеції, хтось піде в аспірантуру, решта ж - в самостійне плавання. Наприклад, кращий випускник 2011 року ФКН - Бєлкін В’ячеслав з місцем роботи вже визначився – це буде Східно - Українська академія бізнесу , де хлопець працюватиме на посаді  системного адміністратора. Півтора року  працював у комерційній фірмі, тобто стаж роботи  є. Коли прийшов до Східно - Української академії бізнесу (а це було саме через чотири дні після захисту диплому), слова про те, що я навчався у найпрестижнішому вузі Харкова – Каразінському університеті, були чи не найпереконливішим аргументом  при працевлаштуванні.
Добре знає своїх студентів і декан екологічного факультетуТітенко Ганна Валеріївна, кандидат географічних наук, доцент:
- Наш факультет заснований в 2007 році, отже, сьогодні останній випуск екологів-магістрів та спеціалістів в рамках геолого-географічного факультету (бакалаври цього року випускались вже під знаменом екологічного факультету). А ще цей випуск особливий тим, що їх всього 24, разом з ними ми проходили практику в с.Гайдари, де кожного я пізнала не тільки як фахівця, а в першу чергу, як людину і друга. Тяжко прощатися, немов відриваєш від серця частину чогось дуже рідного і дорогого…
Пишається своїм випускниками і заступник декана з виховної роботи фізичного факультету – Скляр В’ячеслав В’ячеславович. Він з гордістю розповідає про вихованця кафедри астрономії Левандовського Іллю, який у цьому році посів почесне друге місце в Міжнародній олімпіаді з астрономії, що проходила в Таїланді. Особливість випуску і тому, що серед фізиків, яких готують за спеціальністю «фізики виробництва»,цього року було підготовлено 13 кваліфікованих вчителів фізики та математики, які будуватимуть свою кар’єру на педагогічній ниві.Ірина МАРЮХНА, другокурсниця відділення журналістики.