Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студрада працює

Студрада працює.…


ВІД РЕДАКЦІЇ: Представляємо вашій увазі інтерв’ю з членом однієї з найкраще організованих студрад каразінських гуртожитків – студради гуртожитку № 6 – Сергієм ЄРЬОМІНИМ.
– Яку роботу виконала студрада гуртожитку № 6 протягом минулого календарного року?
– На сьогодні першочерговим нашим завданням є підготовка гуртожитку до зимового сезону: утеплення вікон та дверей. Нещодавно членкиня студради Анна ЛЕГЕНЬКА (п’ятий курс фізико-енергетичного) організувала секцію з аеробіки для дівчат. Уже проведено кілька занять, які регулярно відвідують 10 – 15 мешканок гуртожитку. Чоловіки нашої студради займаються підтриманням порядку та модернізацією тренажерів у спортзалі. Кожного тижня члени студради проводять огляд кімнат гуртожитку, слідкуємо за підтримкою чистоти і порядку у пунктах загального користування (кухні, душі, туалети); проводимо бесіди з мешканцями щодо ведення здорового способу життя. Влітку члени студради побудували бесідку біля гуртожитку, виконали дрібний косметичний ремонт на кухнях. Восени цього навчального року члени студради організували дискотеку, яка називалась, здається, «Музика осені». Цей захід відвідали багато студентів, за відгуками, усім сподобалося.
– Хто сьогодні може взяти на себе відповідальність за організацію студентського побуту?
– Студрада нашого гуртожитку складається з людей, які з першого курсу мали можливість бачити проблеми гуртожитку і на старших курсах, набравшись достатньо досвіду самостійного життя, вирішили спробувати якось ці проблеми вирішити. Голова студради Сергій РАДЄВ, члени студради – Олександр ФЕСЕНКО, Олександр ЩЕБЕТУН, Євгеній ВІТКОВСЬКИЙ, Валерій ПОЗНЯКОВ, Сергій ЄРЬОМІН (студенти фізико-технічного факультету) та Іван САКУРЕНКО (третій курс факультету комп’ютерних наук) та Акім ТОНКОНОЖЕНКО (фізико-енергетичний факультет). У недалекому майбутньому перед нами постане проблема: кому передати ту надзвичайно відповідальну справу, якою ми займаємося? Тому намагаємося залучати до роботи студентів молодших курсів. Усім, хто хоче працювати у студраді, необхідно усвідомлювати, що це нелегка справа, яка вимагає умінь, досвіду та організаторських здібностей.
– Чи існують якість специфічні особливості вашої роботи?.
– Хтось з великих сказав: «Не можу сказати вам формулу успіху, проте, напевно, можу сказати формулу невдачі – спробуй сподобатися усім!». Можливо, не усім мешканцям гуртожитку подобається постійний контроль з боку студради. Однак перевірено досвідом: не кожен у перший період самостійного життя готовий до «свободи». Наше завдання – не допустити того, щоб від рук цих «непідготовлених» постраждав другий дім.


В. ЛУКАВЕНКО