Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Приймальна кампанія – 2011: експериментальний вимір

 

Приймальна кампанія – 2011: експериментальний вимір

ВІД РЕДАКЦІЇ. 2011 року кількість випускників шкіл зменшилася на 42% у порівнянні з минулим роком. Тому була загроза того, що у 2011 році більшість навчальних закладів не виконає держзамовлення, а значну кількість вступників складатимуть випускники минулих років, які не вступили до ВНЗ раніше. Перші підсумки роботи приймальних комісій (ПК) вищих навчальних закладів показали, що два десятки ВНЗ нашої держави не отримали жодної заяви від вступників. Понад три десятки ВНЗ мали в своєму активі від однієї до десяти заяв, і майже 130 ВНЗ - від 10 до 100 заяв. Таким чином, серед 856 ВНЗ України, 200 ВНЗ мають наднизькі рейтинги довіри серед абітурієнтів.Що цього року відбувалося у ПК рідної альма матер? Розповідає відповідальний секретар ПК Ольга Олексіївна АНОЩЕНКО.

- Скільки студентів цього року зараховано на денне та заочне відділення за державним замовленням на перший курс ?
- Кількість зарахованих студентів на денне відділення за державним замовленням на перший курс – 1086 осіб. Крім того, згідно із міжнародною квотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, до кінця вересня вакантними залишаються 6 місць державного замовлення. Що ж стосується заочного відділення, то за державним замовленням зараховано 111 студентів.
Процес підписання контрактів щодо навчання в університеті зі студентами наразі продовжується.
- Які були нововведення в роботі приймальної комісії цього року?
- Найбільш суттєвою новиною в організацїї процесу роботи приймальної комісії був експеримент «Електронний вступ». Суть цього експерименту полягає у можливості абітурієнта подавати заяву на вступ до ВНЗ через Інтернет. Приймальна комісія університету отримала понад півтори тисячі заяв на вступ від абітурієнтів саме таким чином. Експеримент «Електронний вступ» був у цьому році найбільш новим і найбільш складним, оскільки система була пробною, в процесі її експлуатації проявлялися певні недоліки. Наприклад, в перші дні приймальна комісія отримувала різні дивні відомості: дата народження деяких абітурієнтів була фантастичною – 1900 р! Інколи були відсутні дані щодо середнього балу додатку до атестату. Розробники намагалися усунути ці проблеми прямо в процесі роботи комісії. Більш-менш стабільно ця система запрацювала вже наприкінці роботи ПК.
Крім того, вперше приймальна комісія університету проводила два екзамени «Творчий конкурс» на вступ за напрямом підготовки «Журналістика» та «Здоров’я людини».
- Який конкурс заяв був цього року в середньому по університету та на різні напрями підготовки?
- Заяв на вступ було дуже багато, адже абітурієнти подавали їх на різні спеціальності та факультети. Заяв отримали всього на триста менше, ніж минулого року – 10600.
Найбільша кількість заяв цього року, як і зазвичай, була подана на ті ж популярні факультети: юридичний, МЕВ і ТБ, економічний, факультет іноземних мов, медичний. Наприклад, на юридичний на 24 місця державного замовлення подали понад 900 заяв на вступ.
Середній конкурс заяв по університету склав майже десять осіб на одне місце державного замовлення.
- Чи були цього року «особливі» вступники? Які?
- Так, як завжди, були. Цього року до нас прийшло багато вступників-переможців Міжнародних оліпмпіад 2011 року. На хімічному факультеті – Олег БОРОДІН, бронзовий призер Міжнародної олімпіади з хімії. На ФТФ – Дмитро РУБАНОВ, бронзовий призер Міжнародної олімпіади з фізики. На ММФ – Олексій КІСЛІНСЬКИЙ, срібний призер Міжнародної олімпіади з математики та Георгій РОДІОНОВ, бронзовий призер Міжнародної олімпіади з математики. Крім того, зараховані на навчання на ММФ п’ятеро переможців ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, на біологічний – один переможець ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології, на фізичний факультет (кафедра астрономії) – один переможець ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з астрономії, на факультет іноземних мов – двоє переможців ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з німецької мови.
- Чи справдилися побоювання з приводу того, що цього року буде замало абітурієнтів?
- Цього року в цілому по Україні абітурієнтів було на 42 % менше ніж у минулому році. Харківські ж школи цього року випустили дуже мало абітурієнтів: близько 2600 осіб.
Зменшення кількості абутірєнтів було відчутним, але не катастрофічним для університету, оскільки ми маємо високий рівень якості освіти, а тому був високий рівень довіри. На початку роботи ПК ми думали, що цього року до нас прийде багато випускників минулих років, але цього не сталося, охочих скористатися ситуацією виявилося не так багато, серед усіх заяв на вступ: 9236 – випускники цього року, 1364 – випускники минулих років.
- Як би ви в цілому оцінили рівень роботи ПК цього року?
- В цілому, прийом документів, у порівнянні з минулим роком, проходив досить спокійно. Не було черг.
Державне замовлення ми виконали в повному обсязі. Але цього року його було складніше виконати на факультетах фізико-математичного профілю. Це, в першу чергу, пов’язано із зменшенням кількості абітурієнтів, а також із тим, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту визначило профільним предметом для фізичних факультетів саме фізику, а не математику, як це було в попередні роки. А на складання ЗНО з фізики зарєструвалося дуже мало абітурієнтів по всій Україні, тому кількість абітурієнтів, які могли вступати саме на фізичний профіль, була мізерною.
Приймальна кампанія-2011 пройшла більш організовано, ніж попередня, не дивлячись на різноманітні складності, які були пов’язані із експериментом «Електронний вступ». Можна із упевненістю сказати, що якість знань цьогорічних вступників університету точно не гірша, ніж минулого року. Середній рівень знань не знизився.


Розмовляла А. ЧАЛА, наш спецкор.