Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Серпень-2011

 

 

Найкраща кімната студмістечка


Профспілкова організація студентів, аспірантів і докторантів університету спільно із дирекцією студмістечка визначили кращі кімнати в університетських гуртожитках. С. С. МАХНОВСЬКИЙ, голова профкому студентів, аспірантів і докторантів: «Це вже стало нашою доброю традицією. Цього року на розгляд комісії подали близько 10 заявок з усіх гуртожитків. Визначили вісім зразкових кімнат: № 52/2 гуртожитку № 2,  № 577 гуртожитку № 4,  № 51 гуртожитку № 5,  № 519 гуртожитку № 6,  № 45 гуртожитку № 7,  № 297 гуртожитку № 9 та  № 43 гуртожитку № 10. Мешканці кімнат-переможців отримали грошову винагороду у розмірі річної оплати проживання у гуртожитку.  Кращою кімнатою студмістечка стала кімната № 519 гуртожитку № 6. Її господарки Асоль ВОРОБЙОВА, Тетяна СОКОЛЬЦОВА, Катерина БОНДАРЕНКО отримали в подарунок пилосос».


В. ЗІНЧЕНКО.

 

Стипендіати  «Завтра.UA»


Вісім студентів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна стали стипендіатами програми "Завтра.UA" - 2010/2011 року.
Програма, започаткована Фондом Віктора Пінчука у 2007 році, співпрацює з 68 університетами.  За три роки понад 1100 студентів вибороли право на отримання стипендії у розмірі 948 гривень. Гроші хай і невеликі, але ж стипендія стабільна. Цього навчального року за критеріями відбору: високий інтелектуальний рівень, самостійна наукова робота, лідерські та комунікаційні здібності стипендіатами стали студенти нашого університету: Катерина АНДРОННІКОВА (факультет психології), Дмитро БОГДАНІС (фізичний), Євгенія БОРГУН (фізико-технічний), Олександра ДЕЙНЕКО (соціологічний), Катерина ЄРЕМЄЄВА і Павло ЄРЕМЄЄВ (історичний факультет), Катерина ЛОЗА (радіофізичний), Олександр ЧАБАН (соціологічний факультет).


М. ШАЛЬКО.

 


11-та виставка-конкурс навчальної літератури


за напрямом «навчальна література для вищої школи» дипломом ІІІ ступеня нагороджено доцента Тетяну Євгенівну КАГАНОВСЬКУ, декана юридичного факультету, та доцента Людмилу Вікторівну НОВІКОВУ, кафедра державно-правових дисциплін, за навчальний посібник «Адміністративне судочинство». У навчальному посібнику на підставі існуючих теоретичних надбань та сучасних тенденцій розвитку адміністративного процесуального законодавства, законодавства про судоустрій викладені теоретичні положення адміністративного судочинства в Україні, визначені предмет судового адміністративного процесу та його учасники, досліджені питання організації адміністративного судочинства, а також особливості впровадження у судах першої інстанції, апеляційного, касаційного та інших видів впроваджень.

 

Обережно з вогнем!


У травні студенти-хіміки вчилися гасити полум’я. На факультеті пройшли навчання з цивільного захисту та пожежної безпеки для старостів та кураторів груп.
Провели  тренування С. В. ЯВОРОВСЬКИЙ, помічник ректора з ЦЗ та                              Ш. М. МАЛЮКОВ, начальник 41-ППЧ з охорони промислових об’єктів Харкова Дзержинського РВГУМНС України в Харківській області. Робота почалася в аудиторії 3/87 з ознайомлювальної лекції. На ній були присутні близька тридцяти студентів та викладачів.
О. М. КАЛУГІН , декан хімічного факультету:
- Це унікальні тренування, особливо слід  враховувати специфіку нашого факультету. За п’ять років навчання кожний студент та й співробітники хімічного зустрічаються з випадками загорянь. Тому необхідно знати, як вести себе у подібних ситуаціях.
Ш. М. Малюков: «За останні чотири місяц в Харкові та області на пожежах загинуло 66 людей, підрозділами МНС врятовано 105 людей та здійснено 417 виїздів. Ми повинні бути грамотними з пожежної безпеки людьми».  
Практична частина занять пройшла на  подвір’ї університету, де було зімпровізовано осередок пожежі, який потрібно було загасити за допомогою вогнегасників. Демонстрував, як це робиться, С. І. Ярмак, інспектор 41 ППЧ.


Т. ВАСЬКОГарні результати


для команди нашого університету принесла Міжнародна студентська олімпіада з теоретичної механіки, яка  проходила у Білорусі. Змагання об’єднало понад 140 студентів із 33 вищих навчальних закладів Росії, Білорусії, України та Польщі. Команда каразінців у складі: А. БОЖКО. О. МАЙСТРЕНКО (фізичний), К. ШПАК (фізико-технічний), І. ПАРМАКЛІ, А. МАКАРЕЦЬ, А. КОСТЯНКО (механіко-математичний факультет) за результатами теоретичного конкурсу посіла четверте місце. А в конкурсі розв’язань коротких задач «Брейн-ринг» - третє. В особистому заліку найкращим став третьокурсник Андрій Божко, у нього восьме місце. Варто відзначити й першокурсника Олексія Майстренка, який посів десяте місце.
Підготували нашу команду до олімпіади доценти кафедри теоретичної механіки С. А. ПОСЛАВСЬКИЙ та Л. П. ТЕРЕХОВ. С. А. Пославський:
-  Цьогоріч ми поступилися лише командам із Московського фізико-технічного інституту, Новосибірського та Казанського технологічного університетів. Скажу, що завдання пропонувалися досить пристойного рівня складності. Гадаю, наші студенти, отримали гарний досвід.


Т. ВАСИЛЕЦЬ.