Неділя, червня 23, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Харків перетворюється на очах

Харків перетворюється на очах


До Євро-2012 залишилося менше року, і наш рідний Харків, який є одним з міст, що прийматиме закордонних гостей до себе, ретельно готується до цієї зустрічі.
На сьогоднішній день в Харкові вже здані в експлуатацію більшість об'єктів - стадіон «Металіст», який прийме матчі Євро-2012, тренувальна база в селищі Високий, новий термінал аеропорту «Харків». Реконструкція стадіону та аеропорту здійснювалися у форматі приватно-державного партнерства. Інвестором виступив бізнесмен, голова групи DCH Олександр Ярославський. У цілому компанія бізнесмена вкладе у підготовку Харкова до Чемпіонату $ 251 млн.
«Безперечним лідером з підготовки до Євро-2012 є Харків. Він найближче наблизився до виконання поставлених УЄФА завдань », - каже колишній член Комітету громадського контролю з підготовки до Євро-2012, експерт Андрій Капустін.
П’ятизірковий готель на головній площі міста
У даний момент біля метро Держпром, а саме на перетині Трінклера та проспекту Правди ведеться будівництво готелю. У Харкові подібного п'ятизіркового готелю ще не було. Це буде перший готель дійсно побудований з нуля, в центрі міста, що стане  його родзинкою. У будівництво споруди група DCH інвестує 100 мільйонів доларів. Ми детально розповідали про Харків-Палац минулого номеру. До матеріалу може повернутися кожен бажаючий. Сьогодні підемо далі.


Новий термінал аеропорту
Весь аеропортний комплекс, а саме новий і старий термінали, злітна смуга, авіадиспетчерська башта і буферна зона, працюватимуть вже у наступному навчальному році.
Новий термінал аеропорту майже готовий до експлуатації, залишилось його дещо «доробити», як говорить Олександр Ярославський, харківський бізнесмен. Нова будівля має величний вигляд зовнішньо та зручність всередині. На першому поверсі – великий хол, каси та місце для реєстрації пасажирів. На другому – митний контроль, крамниці Duty free і великий зал очікування з видом на перон. Тестували термінал 130 волонтерів Євро-2012 та 400 студентів харківських вищих навчальних закладів. Пропускна здатність нового терміналу понад півтори тисячі пасажирів на годину, тобто два мільйони у рік.
Недалеко від нового терміналу незабаром почнеться будівництво авіадиспетчерської вежі. До вересня також буде створена буферна зона, тобто місце, звідки організованими групами вболівальники будуть відправлятися на літаки, згідно з їх розкладами.
У старому терміналі аеропорту зроблять vip-номери. Зовнішній вигляд його зміниться: колони вже знесені, але ще йде облицювання міддю. Усередині інтер'єр залишиться «сталінським»: нові вікна і панелі, високосортний паркет і інший інтер'єр будуть в стилі тієї епохи, коли він був побудований. З приводу реставрації старого терміналу довго велися суперечки. Коли почалася реставрація через обвал штукатурки загинуло двоє робітників. Будівництво зупинилось на два місяці, але зараз робота з реставрації старого терміналу і перетворення його на житловий комплекс для особливих клієнтів продовжується. Реставрація старого терміналу повинна закінчитися приблизно з 1 по 20 вересня.
Через те, що під час футбольного турніру очікується велика кількість літаків з багатьох країн, а також приватні рейси аеропорт вирішили реконструювати з усіх боків. Тут з'явиться нова злітна смуга, вартість якої оцінюється понад 1 мільярд гривень. Фінансування забезпечить держава. Всі зміни в аеропорту мають бути завершені до нового 2012 року. На думку Маркіяна Лубківського, встигнути цілком реально. Олександр Ярославський, харківський бізнесмен: «Ми самі від себе не очікували такої спритності». Після закінчення Євро-2012 новий термінал буде використовуватися під склади і як шоу-рум для вертольотів. Всі інші об'єкти будуть виконувати функції такі ж як і під час турніру Євро-2012.


На базі ФК «Металіст» будуть номери-люкс
У селищі Високе, де тренується команда «Металіст» йде спорудження нового корпусу з vip-номерами. Дві будівлі з п'ятьма під'їздами до кожного. Поряд - парк з лавочками і доріжками.
Новий комплекс включатиме 33 додаткових номери (три котеджі «люкс», шість номерів «напів-люкс» та 24 стандартних номери). На вимогу УЄФА на базі повинно бути не менше ніж 60 номерів для розміщення футбольної команди. Зараз на базі «Металіста» 57 номерів, разом з новими корпусами буде 90. Олександр Ярославський: «Тут можна буде не лише тренуватися, а й жити. 90 місць вистачить для розміщення будь-якої команди, враховуючи те, що деякі футбольні клуби возять із собою велику кількість персоналу».
Після закінчення турніру Євро-2012 корпуси будуть здаватися як готель для гостей клубу. Потрапити до нього можна буде усім бажаючим. Ціна за ніч у такому корпусі поки що не визначена.
Слід нагадати, що не так давно на учбово-тренувальній базі команди був побудований ще один комплекс. У ньому є басейн, тренажерна зала, масажні кабінети, сауни, медичні та реабілітаційні центри, конференц-зала, ресторам. У корпусі перебувають тренери, футболісти та персонал, що обслуговує.
У будівництво нових котеджів входить план з розширення дороги, яка поки що двосмугова. Дійсно, по обидва боки дороги, що повертає з траси до бази, вирубані дерева і йде їх спалювання. Дорога до тренувальної бази ФК «Металіст» довжиною в два кілометри буде розширена з шести до дев’яти метрів. Якщо не автомобілем, то можна буде пішки пройтися  тротуаром, який обіцяють зробити по обидва боки розширеної дороги. Що стосується фінансування, то на дорогу держава виділить від семи до десяти мільйонів гривень, а пішохідні доріжки оплатить Олександр Ярославський - від двох з половиною – трьох мільйонів гривень.
Учбово-тренувальна база футбольної команди «Металіст» у селищі Високе дуже зручно розташована. Автомобілем від аеропорту зручно доїжджати, немає багато світлофорів та досить недалеко. До стадіону «Металіст» близько 17 кілометрів.


«Назустріч один одному». Минув рік
У квітні 2010 року відбулося відкриття нового офісу Харківського університету «Назустріч один одному». Він знаходиться у кімнаті 2-52 головного корпусу. Координатор проекту Руслан ЗАБРОДСЬКИЙ розповів про результати роботи офісу за рік.
Одним з головних завдань проекту – розповсюджувати білети на виїзні та домашні матчі футбольного клубу «Металіст». Для студентів університету вони продаються зі знижкою. Таких білетів було продано 7,500 за рік.
«Ми цим пишаємось, – каже Руслан, – у інших точках продажу білетів по вищим навчальним закладам продано значно менше».
Офіс організував зустрічі з провідними гравцями футбольної команди та створив дві університетські команди, які брали участь у студентській лізі.
«Металіст» також спонсорував Харківський конкурс краси серед дівчат, студенток університету, «Міс – Університет». Стеллу від команди отримала дівчина «Міс – симпатія», а переможниця – брендовий мобільний телефон.
З останніх подій можна згадати 21 червня, коли вболівальники відвідували Обласний спортивний комплекс «Металіст» й брали участь у святкуванні п’ятої бронзи, яку отримала улюблена команда.
Що стосується волонтерів, то набір їх продовжиться у наступному навчальному році. На сьогоднішній день набрано близько 400 волонтерів, з яких 100 у списку подані до обласної адміністрації. Волонтери зустрічали гостей з регіонального комітету УЄФА, який проводив перевірку роботи волонтерів.М. ШАЛІМОВА, наш спецкор