Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Як життя, студенте?

Сесію склав на відмінно


ВІД РЕДАКЦІЇ. У 2010 році  лави студентів поповнили ЧОТИРНАДЦЯТИРІЧНІ Юліан ШВЕЦЬ та Віталій ЛІСОВСЬКИЙ. Минув навчальний рік, відгуло дві сесії. Яким же він видався та чи було  важко, ми вирішили дізнатися у наймолодших спудеїв університету. Розповідає фізтехівець Віталій Лісовський.
- Віталію, як впорався із двома сесіями?
- Загалом, навчальний рік пройшов гарно. Літню сесію склав на відмінно, а взимку трохи не пощастило – одна четвірка з матаналізу. Особливих складнощів не було, чесно кажучи, я вже звик до життя в університеті. Тут набагато цікавіше навчатися, ніж у школі..
- Що найяскравіше запам’яталося першого навчального року?
- Це поїздка в Київ на Всеукраїнський турнір фізиків. Цікавий науковий захід, де зміг побачити рівень знань студентів інших вузів, себе показати. Завдання були не дуже складними, я розв’язував задачу про особливості СВ-печі. Як результат - диплом ІІІ ступеня. 
Дивує об’єктивність та дорослість Віталія в оцінці своїх знань. На запитання, чи не брав участь в університетських олімпіадах, юнак відповів, що рівень його знань не зрівняти з рівнем студентів другого, третього курсів, які зазвичай пишуть олімпіади. Таку адекватність у студента відзначає і проф. І. О. ГІРКА, декан фізико-технічного факультету:
- Віталій – гарний студент. Він демонструє чудову шкільну підготовку. У викладачів про нього лише позитивні відгуки.
Із навчальних дисциплін та викладачів Віталію подобаються всі. Із одногрупниками у нього теж гарні стосунки. Окрім навчання, юнак цікавиться географією, музикою та радіо. Про свій вибір Віталій не шкодує, бо тут цікавіше, аніж у школі.

 

Складнощі лише приваблюють

 


Розповідає медик Юліан ШВЕЦЬ.
-    Юліане, як склав дві сесії?
-    Сесії були цікавими, іспити склав на п’ятірки. Маю тепер підвищену стипендію.
-    Чи з’явилися улюблені дисципліни?
-    Так. Це фундаментальні медичні науки: анатомія та гістологія.
-    Окрім навчання, де ще мав змогу проявити себе?
-    Сподобалося брати участь в університетській Спартакіаді. На цьому спортивному заході я виборов золоту та срібну медалі з настільного тенісу.
-    Як узагалі оцінюєш перший навчальний рік?
-    Перший курс приніс мені море яскравих моментів. Це цікаві лекції, нові знайомства. Я добре лагоджу з одногрупниками. До того ж мене обрали старостою групи ВІ-17.
-    Знаю, що на початку навчання ти цікавився хірургією. Інтереси не змінилися?
-    Ні, а навіть поглибилися. Цікавлюся кардіохірургією. Знаю, що буде не легко, важко увійти у цю галузь, але складнощі лише приваблюють.
Якої ж думки про такого сильного студента декан медичного факультету проф. Віктор Миколайович САВЧЕНКО:
- Юліан Швець – гарний студент. Наш факультет закінчила його старша сестра. Він також  активно проявляє себе, повністю адаптувався у групі. Та й викладачі задоволені рівнем його знань. 
Юліан попри свій юний вік, відчуває себе рівноцінним старшим одногрупникам. Та й поспілкувавшись із ним, я зрозуміла, переді мною вже доросла, чемна та працелюбна молода людина. Юнак не вимагає поблажливості й не боїться труднощів. Такому завзяттю та жазі до нових знань можна лише позаздрити.


Т. ВАСИЛЕЦЬ