П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Непросте двадцятиріччя та вікова наукова і просвітницька місія

Непросте двадцятиріччя  та вікова наукова і просвітницька місія


Із доповіді ректора університету, член-кореспондента Національної академії наук України та Національної академії педагогічних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора соціологічних наук, проф.. В.С. БАКІРОВА «Основні результати діяльності Харківського університету за 20 років незалежності», коли ми виходили на нові рубежі, переконливо підтверджували свою роль провідного університету Харківщини й України в цілому.
Підготовлено понад 44 тисячі висококваліфікованих фахівців.
Відкрито 7 нових факультетів і відповідно 25 нових кафедр.
Створено 23 нові спеціальності.
Надруковано близько 2 000 монографій і підручників, понад 100 000 публікацій у фахових виданнях, з яких 5 312 входять до наукометричної бази даних SCOPUS.
Захищено 252 докторських і 790 кандидатських дисертацій.
Виконано понад 250 міжнародних і 1 000 держбюджетних проектів, результати яких впроваджено у навчальний процес та виробництво.
3 наукових об’єкти отримали статус національного надбання.
22 університетських викладача і науковця нагороджені державними преміями України в галузі науки і техніки.
Університет отримав статуси національного, автономного (самоврядного) і дослідницького університету, гідно відзначив своє 200-річчя, на його честь Міжнародним астрономічним союзом було названо малу планету “Кharkivuniver”.
За авторитетними українськими і міжнародними рейтингами університет посідає найвищі позиції.
Більш докладна інформація про наші здобутки, результати діяльності університету в цілому і в розрізі факультетів та інститутів представлена в «Інформаційно-аналітичних матеріалах», з якими можна ознайомитися на університетському сайті. Проте навчальний рік, який завершився, вирізняється низкою проблем, які не можуть не непокоїти і потребують певних рішучих дій і підходів, над якими всім нам необхідно спільно і наполегливо працювати у новому навчальному році. І перш за все – це проблема затребуваності напрямів фізико-математичного профілю, які традиційно складали головний сегмент навчальних програм університету.
… Рік минулий був дуже складним, У цьому році ситуація не покращиться, якщо не погіршає. Це потребує жорсткої фінансової дисципліни і затягування пасків. Але величезний потенціал нашого колективу не залишає сумнівів, що ми подолаємо і ці труднощі, знайдемо гідні відповіді і на ці виклики. Попереду новий рік нашого служіння університету, його високій місії!
На зборах відбулася серйозна розмова і було прийнято та одностайно ухвалено розгорнуте рішення.