Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Юридичний в Інтернеті

Юридичний в Інтернеті


…Вітання від декана юридичного Кагановської Тетяни Євгенівни, фотографія Північного корпусу університету, емблема та напис «Право понад закон!» трьома мовами: українською, російською та латиною – так виглядає головна сторінка сайту юридичного факультету.
Сьогодні, в еру комп’ютерних технологій, коли слово «айтішник» увійшло до лексики більшості українців, Інтернет став частиною університетського життя. Юридичний факультет теж має свою гідну сторінку в мережі  Інтернет. Проведемо невеликий дослід. Сідаю за комп’ютер, набираю у рядок пошукової системи «Google» слова «ХНУ  ро. В.Н. Каразіна», натискаю на перше посилання. Так, це сайт університету. Знаходимо юридичний і переходимо на сайт факультету.
Одразу ж на головній сторінці – стрічка новин – це можна зарахувати до серйозних «плюсів». З одного боку, спокійна світло-сіра кольорова гама не сильно напружує зір, з іншого –  приглушені тони не привертають увагу так, як яскраві. Павло Севастьянов, редактор, пояснює: «Я вважаю, що наявність світло-сірих тонів не є основним явищем, на яке підсвідомо звертає увагу відвідувач. У сайт органічно вписуються ілюстрації, тому я б не так категорично називав гаму «світло-сірою». Якщо говорити про фонове оформлення, то сірий колір дуже  підходить для факультету, що репрезентує науку, основою якої є факти, яка потребує точності, логічності, послідовності: в психології сірий колір асоціюється з інформативністю та реалізмом.» Враховуючи те, що сторінка інформаційна, а не розважальна, навпроти критерію «сприятливі кольори» ставимо все ж таки галочку.
Звернемо увагу на меню: історія факультету, вчена рада, кафедри, юридична клініка, консультативний центр, абітурієнту, студенту та наукове життя знаходяться з лівого боку екрану, а фотогалерея, архів новин, випускники – з правого. Всі посилання працюють. «Вертикальне розміщення кнопок меню дозволяє тримати в полі зору більше інформації, і відповідно, швидше знаходити потрібну.» - додає Павло.
Уявімо, що я  - абітурієнт. Що мені потрібно від сторінки? По-перше, умови вступу та телефони приймальної комісії, її адреса. Цю інформацію знаходимо у розділі «абітурієнт». Тобто докладати великих зусиль, щоб відшукати інформацію не потрібно. Це досить легко. Якщо я дізналась все, що потрібно для проходження вступної кампанії, починаю придивлятись до інших пунктів меню. Можливо, серед ВНЗ, до яких збираюсь подавати документи, я оберу саме цей. Так, цікаві фото під час навчального процесу, конференцій, поїздок до Львова та Одеси також є. Зараховуємо ще один «плюс». Хоча дуже шкода, що фотографії альбому не можна гортати у збільшеному вигляді, вдається лише відкривати по одній. Редактор сайту на це зауваження відповідає: «Згодом планується введення опцій більш раціонального перегляду зображень, але найближчим часом перед нами стоїть завдання змістовного наповнення і оновлення сайту. На даний момент, структура якісна та актуальна.»
Є на сайті цікаве посилання – «Історія факультету». Тут можна знайти як загальні факти з історії університету, так  і окрему розповідь про заснування та роботу юридичного. Матеріали проілюстровані фотографіями Станіславського Антона Григоровича, викладача історії римського права, Каченовського Дмитра Івановича, колишнього секретаря факультету, та інших науковців.
Для студентів окремий розділ, де знайдете інформацію про самоврядування, наукове товариство та студентське життя загалом. Також можна знайти сторінку кафедр, де зазначено викладацький склад. І нарешті –  кожному: консультації для учнів, студентів, фізичних та юридичних осіб. На сторінці «Консультаційний центр» знайдете координати цього проекту. Щоб отримати безкоштовну допомогу можете звернутися до Юридичної клініки, інформація про яку теж розміщена на сайті.
Отже, у юридичного факультету продуманий сайт. Звичайно, не завадило б його удосконалити, адже можливості Інтернету не стоять на місці. Наснаги вам, колеги, у покращенні Інтернет-сторінки.

С ШКУРАЙ, спецкор.